Czy istnieje miłość na całe życie?

Wraz z upływem czasu w związku, coraz więcej osób zaczyna tracić wiarę w miłość na całe życie. Wspólne życie we wzajemnym uczuciu i szacunku z jedną osobą do końca życia, coraz częściej staje się tylko mitem. Jak pokazuje życie, niewiele par może pochwalić się długim stażem w związku małżeńskim, lub pozamałżeńskim. Pytanie, czy istnieje miłość na całe życie i jak ją budować, oraz utrzymać w jak najlepszym stanie, zaczyna stawać się zagadką, na którą nie ma odpowiedzi. Otóż szukanie winy w rozpadzie związku lub w wygaśnięciu uczucia, nie należy szukać w jednej sytuacji takiej, jaka przekreśliła związek, czy to u partnera, czy u partnerki, lecz w całym przebiegu związku. Aby dom stał stabilnie i trwale, potrzebny jest solidny i mocny fundament. Podobnie jest w związku. Jeśli fundamenty nie są solidne, czyli nie są budowane na sferze duchowej, lecz tylko na fizycznej, czy materialnej, to z czasem faktycznie związek się rozpadnie. Na różnych forach internetowych można przeczytać, że coś się wypaliło w naszym związku, że po latach nie spełniamy w stosunku do siebie zakładanych oczekiwań, czy też po prostu wygasła miłość. Zastanawiając się, dlaczego tak się dzieje, należałoby przyjrzeć się początkowym założeniom w związku, jak i kryteriom, według jakich ludzie się dobierali.

Udawanie i wmawianie tego, że nic się nie liczy u drugiej osoby, oprócz charakteru, to jest okłamywanie siebie, jak i drugiej strony. Ludzie po trzydziestym roku życia coraz częściej, podczas doboru partnera czy partnerki kierują się konkretnymi kryteriami takimi, aby jak najbardziej do siebie pasowali np.: pod względem ambicji, wykształcenia czy wiary. Uważają, że w tym wieku trzeba związać się z kimś, kto prowadzi już ustabilizowane życie. Osoby, które były w niejednym związku, uważają, że miłość nie jest tak bardzo ważna, bo miłością człowiek nie naje się i nie zapłaci nią za czynsz, i wówczas wybiera partnera statecznego, lecz nie do końca takiego, którego się prawdziwie kocha. Natomiast młodzież nie zwraca uwagi na tego typu wymagania, lecz stawia na fizyczność i dobrą zabawę. Wyżej opisane przykłady mają pokazać, że dobór partnera/partnerki w założeniu, że ma być na całe życie, dokonywany jest z punktu widzenia, czego potrzebujemy, czy szukamy w tym danym momencie, czyli teraz.Po latach wymagania się zmieniają, a partner/partnerka już ich nie spełnia i zaczynają się problemy, które zabijają miłość. Studentka kończąca studia stwierdza, że potrzebuje kogoś, kto wprowadzi ją w życie i pomoże rozwinąć skrzydła, oraz pozwoli jej wyprowadzić się z rodzinnego domu.

Podobnie postępują kobiety po 30stym roku, które są w długich związkach, w których nic się nie zmienia od lat i znajdują się w tym samym miejscu, co na początku związku. Decydują się one wtedy na wybór mniejszego zła, które z czasem okazuje się wielkim błędem. Miłość to uczucie, które jest nieodzowną częścią wspólnego życia, lecz problemy życiowe nie zawsze pozwalają na to, aby ciągle było kolorowo i dobrze. Dlatego bycie z kimś, nie może być uzależnione od czegokolwiek innego, niż uczucia. Ponieważ życie płynie na przód i się zmienia, raz jest lepiej, a raz gorzej. Dlatego najlepiej brać życie takie, jakie jest i starać się, aby z każdym dniem było ono na jak najwyższym poziomie. Nie należy uzależniać wspólnego życia z partnerką/partnerem od spraw materialnych, bo prędzej czy później wszystko się posypie i uczucie zniknie. Aby miłość była trwała, trzeba żyć tak, aby w dobrych i złych chwilach można było zawsze znaleźć wspólne rozwiązanie i starać się o lepsze wspólne jutro, przy czym wzajemnie się szanować i traktować się z uczuciem.

Jak oceniasz nasz artykuł?

/ 5.

Dodaj komentarz

REKLAMA: Antyki meble druk na folii Warszawa projekty domów Poznań Wycena działek/mieszkań Wrocław ekspres na kapsułki dystrybutor kawy lavazza montaż i serwis klimatyzacji Warszawa projektowanie ogrodów charakterystyka energetyczna FototapetyNajlepszy dj na wesele domy z bali architektura i projektowanie wnętrz Trójmiasto montaż klimatyzatorów warszawa Biuro rachunkowe LesznoPozycjonowanie stron wwwbiuro rachunkowe onlineWynajem apartamentów Gdańsk polnische Fenster fotograf ślubny Łódź tworzenie aplikacji mobilnych geodeta łódź przydomowe oczyszczalnie ściekówzespół na wesele WarszawaNaturalne kosmetykiKosmetyki naturalneLavazza dla firm Zarządzanie najmem Zabawy edukacyjnebezpieczna wymiana dokumentówLampyFirma sprzątająca KrakówFirma remontowa KrakówRoboty ziemne