Czy miłość ma granice wiekowe?

To pytanie zadają sobie coraz częściej osoby, które dużo w życiu przeszły, jednak chcą być szczęśliwe i poszukują drugiej połówki. Prawdziwa, dojrzała miłość oparta na zaufaniu i szacunku, zdarza się rzadko i spada na ludzi niespodziewanie. Czasami pojawia się w wieku dojrzałym, a czasami w młodym. Jednak człowiek jest istotą wzrokową i nie wiadomo jak, będzie się zarzekał, to z czynnikiem fizycznym nie da się wygrać. Dlatego skrajna różnica wieku pomiędzy kobietą i mężczyzną, ma znaczenie i poddaje wątpliwości taką miłość. Jednak z drugiej strony, nie można żyć według stereotypów i rezygnować ze swojego szczęścia, bojąc się opinii innych, że ma się o wiele lat młodszego faceta/ kobietę. Każdy ma prawo do szczęścia i życia w radości obok ukochanej osoby. Rezygnowanie z zawarcia takiego związku, w imię pokazania innym, że w pewnym wieku nie wypada, jest bzdurą, która odbiera człowiekowi to, co jest najważniejsze i bez czego nie można być szczęśliwym człowiekiem. Dlatego miłość nie powinna mieć granic wiekowych i społecznych. W dzisiejszych czasach wiele kobiet, które są po rozwodach, lub są samotnymi mamami, boją się związać z kimś na stałe, w strachu przed opinią swojej rodziny i znajomych. Nie chcą uchodzić za osoby rozwiązłe, które myślą tylko o sobie. Zamykanie się w czterech ścianach przed miłością, tylko dlatego, żeby ludzie nie gadali, jest czymś nienaturalnym. Powszechnie przyjęte zasady nie mają żadnej logiki w tym, że to facet ma być starszy a kobieta młodsza. Takie myślenie cofa człowieka przed szczęściem i rozwijaniem się.

Czasami kobieta po czterdziestce spotyka młodszego o 10 lat chłopaka i mimo że dzieli ich różnica wiekowa, zakochują się w sobie do szaleństwa, jednak kobieta nie decyduje się na bycie razem. Rezygnuje ze swojego szczęścia tylko dlatego, że chce się przypodobać swojemu otoczeniu. Nikt i nic nie powinno stawać człowiekowi na przeszkodzie, aby mógł żyć tak, jak chce. Każdy człowiek ma prawo być szczęśliwy i nikt nie ma prawa nikomu mówić jak ma żyć i z kim. Nie każdy jest na tyle odważny, aby powiedzieć, kocham i być z tą osobą. Czasami również różnice społeczne blokują człowieka przed związaniem się z drugą osobą, która jest z tzw. innego świata. Dlatego najważniejsze jest, aby być sobą i kierować się sercem. Za rzadko ludzie mówią, co tak naprawdę czują do drugiej osoby, ze względu na uprzedzenia, lub stereotypowe myślenie. Dla wielu osób lepiej jest przemilczeć swoje uczucia i przejść obok, niż zwyczajnie wyznać prawdę i być szczęśliwym. Miłość potrzebna jest człowiekowi w każdym wieku, a ograniczanie jej z powodu różnicy wiekowej, jest blokowaniem swojej natury i marnowaniem swojego życia. Trzeba pamiętać, że nikt nie przeżyje za nas życia i nie zawsze człowiek zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest bycie z kimś, kto nas wesprze i pomoże w trudnych chwilach. Nie warto się bać kochać i być kochanym, bo życie bez miłości jest puste i pełne smutku. Dlatego nie zastanawiaj się czy bycie z młodszym facetem lub starszą kobietą, będzie źle odebrane, ale czyń tak, jak czujesz i stawiaj na swoje szczęście, a nie na to, co o Tobie pomyślą inni. Życie ziemskie jest krótkie, a każdy człowiek chce je przeżyć w miłości oraz szczęściu i nie warto marnować nawet jednego dnia na niepotrzebne wątpliwości.

Jak oceniasz nasz artykuł?

/ 5.

Dodaj komentarz

REKLAMA: Antyki meble druk na folii Warszawa projekty domów Poznań Wycena działek/mieszkań Wrocław ekspres na kapsułki dystrybutor kawy lavazza montaż i serwis klimatyzacji Warszawa projektowanie ogrodów charakterystyka energetyczna FototapetyNajlepszy dj na wesele domy z bali architektura i projektowanie wnętrz Trójmiasto montaż klimatyzatorów warszawa Biuro rachunkowe LesznoPozycjonowanie stron wwwbiuro rachunkowe onlineWynajem apartamentów Gdańsk polnische Fenster fotograf ślubny Łódź tworzenie aplikacji mobilnych geodeta łódź przydomowe oczyszczalnie ściekówzespół na wesele WarszawaNaturalne kosmetykiKosmetyki naturalneLavazza dla firm Zarządzanie najmem Zabawy edukacyjnebezpieczna wymiana dokumentówLampyFirma sprzątająca KrakówFirma remontowa KrakówRoboty ziemne