Czy warto rezygnować z marzeń dla faceta?

Zdania na ten temat są podzielone i jak pokazuje życie, wiele kobiet żałuje, że poświęciło się dla związku, tracąc możliwość realizacji marzeń. Najczęściej mówią tak osoby, które stwierdziły, że ich związek to była wielka pomyłka i nie miało to sensu. Każdy człowiek chce w życiu coś osiągać, spełnić swoje dziecięce marzenia o zostaniu lekarzem czy nauczycielem. W życiu bywa tak, że to przeważnie kobieta musi dokonać wyboru i nie zawsze ten wybór jest pozytywny dla jej osoby. Bardzo częstym zjawiskiem, które zmusza kobiety to rezygnacji z marzeń, jest nieplanowana ciąża, która nie zawsze daje wybór. Jednak XXI wiek to w czas, w którym nie ma już problemów z pogodzeniem rodzicielstwa i kariery i często pojawiają się pytania, czy warto zostać w domu dla swojego faceta. Najczęstszymi marzeniami, z których rezygnują kobiety, to kariera zawodowa i rozwój osobisty. Mimo że tatusiowie mogą brać urlopy wychowawcze, to dzieje się to bardzo rzadko. Wiele kobiet w takiej sytuacji, zadaje sobie pytanie, czy warto rezygnować z marzeń dla faceta. To kobiety od zawsze poświęcały swoje życie dla dobra rodziny i były spoiwem dbającym o związek. W czasach, w których coraz więcej kobiet nie decyduje się na zakładanie rodziny, to pytanie pada coraz częściej i wzbudza wiele kontrowersji. Nie każdy jest tak silną osobą i potrafi postawić się swojemu facetowi, wskazując na swoje potrzeby. Prawidłowo powinno wyglądać to tak, że szanuje się swoje potrzeby i organizuje czas, w taki sposób, aby każdy miał go również dla siebie. Coraz więcej kobiet przekonuje się, że kiedy nie walczą o swoje marzenia i pragnienia, to przestają być sobą i zatracają się w nicości.

W związku z takimi sytuacjami , czasem trzeba podjąć trudną decyzję, dochodząc do wspólnego kompromisu. Naturalną rzeczą jest, że czasami dla wspólnego dobra trzeba ustąpić i dostosować się do sytuacji. Dlatego odpowiadając sobie na pytanie, czy warto rezygnować z marzeń dla faceta, należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Pierwszym z nich niech będzie partnerstwo, na jakim jest poziomie i czy faktycznie ono istnieje. Czasami tylko wydaje się, że w związku jest partnerstwo, a tak naprawdę nie ma go. Sytuacjami takimi mogą być ciągłe zakazy, które czynią z partnerki przysłowiową rzecz. Drugim czynnikiem, który należy brać pod uwagę, podczas odpowiadania sobie na pytania, czy warto rezygnować z marzeń dla faceta, jest jego nastawienie do związku. Bardzo często po zawarciu związku małżeńskiego, nastawienie się zmienia i człowiek nie jest tym, dla kogo wszystko się poświęciło. Wówczas jest już za późno na naprawienie błędów i dochodzi do obwiniania swojej osoby. Tak naprawdę chyba nigdy do końca człowiek nie będzie przekonany, czy warto rezygnować z marzeń dla faceta i zawsze pozostanie nutka niepewności. Dlatego w takich sytuacjach nie powinno się kierować emocjami i fascynacjami, lecz zdrowym rozsądkiem i dobrem swojej osoby. Rezygnacja z marzeń jest bardzo ciężką decyzją, która nie zawsze jest zgodna z własnymi przekonaniami. Dlatego wspólne życie powinno być układane w taki sposób, aby żadna sytuacja nie była bez wyjścia i ostateczna. Podejmując tak ważną decyzję, rozważ wszystkie za i przeciw i dopiero wtedy wyciągaj wnioski.

Jak oceniasz nasz artykuł?

/ 5.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

REKLAMA: Antyki meble druk na folii Warszawa projekty domów Poznań Wycena działek/mieszkań Wrocław ekspres na kapsułki dystrybutor kawy lavazza montaż i serwis klimatyzacji Warszawa projektowanie ogrodów charakterystyka energetyczna FototapetyNajlepszy dj na wesele domy z bali architektura i projektowanie wnętrz Trójmiasto montaż klimatyzatorów warszawa Biuro rachunkowe LesznoPozycjonowanie stron wwwbiuro rachunkowe onlineWynajem apartamentów Gdańsk polnische Fenster fotograf ślubny Łódź tworzenie aplikacji mobilnych geodeta łódź przydomowe oczyszczalnie ściekówzespół na wesele WarszawaNaturalne kosmetykiKosmetyki naturalneLavazza dla firm Zarządzanie najmem Zabawy edukacyjnebezpieczna wymiana dokumentówLampyFirma sprzątająca KrakówFirma remontowa KrakówRoboty ziemne