Czy warto szukać faceta na siłę?

()

Wśród kobiet szukających na siłę faceta, zdania na ten temat są podzielone. Część kobiet uważa, że facet sam nie przyjdzie, a druga część sądzi, że miłość przychodzi sama w najmniej oczekiwanym momencie. Odpowiedź na pytanie, czy warto szukać na siłę faceta, wymaga zastanowienia się nad kilkoma kwestiami. Zawsze należy pamiętać, że ludzie nie są zabawkami i mają uczucia. Szukanie na siłę faceta, przeważnie wygląda dość klasycznie. Kobiety zaczynają odwiedzać serwisy randkowe, czaty oraz lokale, gdzie bywają faceci szukający kobiet i rozpoczynają swój podryw. Kryteria, według jakich dobierają kandydata, są bardzo proste, przeważnie musi być starszy, wyższy i przystojny. Kwestia uczuć nie wchodzi w grę, bo kobiety takie uważają, że miłość z czasem przyjdzie sama. Otóż jest to najbardziej mylne podejście, ponieważ oprócz powierzchowności faceta, którego poznaje się w sieci, nie wie się nic na jego temat. Dlatego człowiek powinien spokojnie czekać, aż spotka na swojej drodze miłość, obserwując znaki, jakie przekazują panowie z otoczenia, nie udając przy tym niedostępnej i niezainteresowanej. Wiele kobiet wbrew sobie, właśnie tak postępuje i nie pozwala zbliżyć się żadnemu facetowi, poprzez wysyłanie negatywnych znaków.

Dlatego nie można z jednej strony dawać facetom znaków, że nie jest się zainteresowaną, po czym szukać na siłę w nieodpowiednich miejscach.Ponieważ, tak naprawdę zaprzeczanie samej sobie, doprowadzi kobietę do samotności. Szukając na siłę, można znaleźć przystojnego i inteligentnego faceta, lecz nie miłość. Miłości nie można się nauczyć ani z czasem sprawić, że ktoś nas pokocha. Uczucie do drugiego człowieka albo jest, albo go nie ma i nie będzie. Dlatego związki kobiet z facetami, których poznały na siłę, są bardzo nietrwałe i słabe. Na początku kobiecie wydaje się, że wystarczy, aby facet jej się podobał i był taki, jakiego chciała poznać, bo uważa, że miłość nie odgrywa ważnej roli w związku, lecz ważniejsze jest dopasowanie. W wielu przypadkach okazuje się to fikcją i przynosi rozczarowanie. Dlatego, aby znaleźć miłość życia, trzeba rozglądać się dookoła siebie i być otwartą na ludzi. Szukanie na siłę faceta, przynosi czasem bardzo negatywne skutki i problemy, które ciężko później rozwiązać. Sytuacją taką może być chwilowa uległość i niechciana ciąża z facetem, do którego nic się nie czuje, a jednak poszło się z nim do łóżka z czystej samotności. Innym problemem, który może wyniknąć z szukania na siłę faceta przez kobietę, może być danie komuś złudnej nadziei i zranienie uczuć faceta.

Czasem bywa i tak, że kobieta szukając na siłę faceta, w krótkim czasie nawiązuje wiele znajomości, które są wszystkie chybione, a sama popada w zniechęcenie i frustrację. Konsekwencjami szukania na siłę faceta, są również rozwody po krótkim czasie małżeństwa i rozstania często bolesne dla członków rodziny. Dlatego, aby unikać takich sytuacji, pozwól działać losowi i daj mu czas, aby postawił na twojej drodze kogoś, do kogo od razu coś poczujesz i nie będzie on chciał wyjść z twojej głowy. Wtedy nie będziesz miała wątpliwości i nie rozczarujesz siebie ani drugiej strony. Będziesz miała szansę stworzyć szczery związek, oparty na trwałych fundamentach, a nie tylko na fizyczności. Nie zawsze jest tak, że faceta, z którym spędzi się resztę życia, spotyka się tylko w młodym wieku. Nie wolno sugerować się tym, że jak większość ma kogoś w młodym wieku, to i u każdego musi być tak samo. Czasem na prawdziwą miłość czeka się wiele lat. Nigdzie nie jest powiedziane to, że człowiek powinien mieć męża/partnera w określonym wieku. Dlatego zawsze postępuj tak, aby nie ranić siebie i drugiej strony. Stawiaj na zdrowe relacje, które nie doprowadzą do czegoś złego i toksycznego, lecz tylko do czegoś dobrego i rozwojowego.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating / 5. Vote count:

No votes so far! Be the first to rate this post.

Dodaj komentarz