Czy warto szukać w sieci dowartościowania swojej osoby?

Internet jest pełen różnych miejsc, które umożliwiają nawiązanie kontaktów z innymi ludźmi. W dobie szybkiego rozwoju Internetu nie trudno jest poznać kogoś w sieci. Portale społecznościowe, czaty i portale randkowe posiadają miliony profili, z którymi można się skontaktować i porozmawiać. Profile takie zakładają osoby, które mają już ustabilizowane życie uczuciowe i posiadają partnera/partnerkę. Dlatego tak często można w sieci natknąć się na osobę zajętą, która szuka rozmowy, zrozumienia i zainteresowania. Nie trudno zauważyć, że coraz więcej ludzi ma problemy w związku. Nie potrafią jednak definitywnie ich rozwiązać i wolą w nich tkwić, ponieważ tak jest im wygodnie. Będąc z kimś kilka lat, nie ma już takiego zainteresowania jak na początku. Kobieta nie słyszy, że jest kochana, że jest cudowna i jest dla faceta kimś ważnym. Przychodzi czas, że zaczyna jej tego brakować i zaczyna prowokować mężczyzn w sieci. Zamieszcza odważne fotki, tworzy mocne opisy i kokietuje, co sprawia jej wielką przyjemność, bo słyszy, że jest piękna, fajna i interesująca. W Internecie, gdzie nie ma żadnych ograniczeń, można podawać się za kogo się chce. Dlatego wiele osób, które szukają tam dowartościowania poprzez słuchanie komplementów, nie piszą prawdy na swój temat i nawiązywanie znajomości z takimi osobami może mieć poważne konsekwencje. Cały czar pryska, kiedy jedna ze stron chce się spotkać i poznać w realu. Wtedy okazuje się, że ktoś celowo robił z Ciebie idiotę, który miał być zabawką do dowartościowania jej osoby, lub wysłuchania jej i zrozumienia. Osoby szukające pomocy w sieci, chcące poczuć się wyjątkowo i wartościowo, są bardzo uległe i prowadzą gierki bez żadnych hamulców.

Udają, że kogoś szukają, często udając wolne osoby, aby wzbudzić Twoje zainteresowanie i zaufanie. Nie zawsze zakończenie takiej gierki i przyznanie się, że się kłamało, uchodzi na sucho. Można trafić na szaleńca, który Cię odnajdzie i postanowi poznać, mimo że tego nie chcesz. Czasami udawanie kogoś innego dla zabawy, w celu podniesienia swojej zerowej samooceny, kończy się skrzywdzeniem swojego rozmówcy, który mógł się np. zakochać czy zauroczyć. Dlatego szukając swojego dowartościowania w sieci, nie myśl tylko o sobie, ale o ludziach, którzy tam przesiadują i mają w sobie emocje. Poza tym w necie nikt nie jest anonimowy i prędzej czy później trafisz na osobę, która Cię zna i rozpowie o tym, jak tam podrywasz, mimo że masz faceta, żonę. Wyjdziesz wtedy na pustego dzieciaka, a nie na dorosłą osobę, która uważa się za odpowiedzialną. Często się zdarza, że możesz iść z mężem/ żoną i ktoś Cię zaczepia i twierdzi, że zna. Ciekawe jak się wtedy z tego wytłumaczysz. Szukanie poklasku w sieci, to oszukiwanie swojego partnera/partnerki i życie w fikcji, które się tłumaczy w pozytywny sposób, mimo że jest to tylko pusta fikcja, a nie związek. Dlatego nie szukaj dowartościowania pomiędzy ludźmi, którzy również go szukają, lecz spraw, aby Twoje życie tego nie wymagało. Jeśli nie będziesz chciał/chciała naprawić swojego życia, bo nie masz na to ani odwagi, ani chęci, to zastanów się, co będzie za 2-3 lata, jeśli dzisiaj jest już źle? Czasami sprawy zachodzą tak daleko, że nie ma już jak się cofnąć i trzeba tak żyć do końca w smutku, a jedynym przyjacielem będzie zawsze tylko Internet.

Jak oceniasz nasz artykuł?

/ 5.

Dodaj komentarz

REKLAMA: Antyki meble druk na folii Warszawa projekty domów Poznań Wycena działek/mieszkań Wrocław ekspres na kapsułki dystrybutor kawy lavazza montaż i serwis klimatyzacji Warszawa projektowanie ogrodów charakterystyka energetyczna FototapetyNajlepszy dj na wesele domy z bali architektura i projektowanie wnętrz Trójmiasto montaż klimatyzatorów warszawa Biuro rachunkowe LesznoPozycjonowanie stron wwwbiuro rachunkowe onlineWynajem apartamentów Gdańsk polnische Fenster fotograf ślubny Łódź tworzenie aplikacji mobilnych geodeta łódź przydomowe oczyszczalnie ściekówzespół na wesele WarszawaNaturalne kosmetykiKosmetyki naturalneLavazza dla firm Zarządzanie najmem Zabawy edukacyjnebezpieczna wymiana dokumentówLampyFirma sprzątająca KrakówFirma remontowa KrakówRoboty ziemne