Czy związek nastolatki z dorosłym facetem ma sens?

Związki tego typu są bardzo trudne i nieakceptowane społecznie. Powszechnie uważa się, że nie jest to normalny i zdrowy objaw zachowania, kiedy 16-latka jest w związku np. z trzydziestoletnim mężczyzną. Natomiast z punktu widzenia nastolatek, które wchodzą w takie związki, nie jest to nic złego, bo uważają, że miłość nie wybiera. Nastolatki takie uważają, że nie chcą się wiązać z rówieśnikami, którzy mają w głowie siano i myślą tylko o dobrej zabawie. Twierdzą, że starszy facet prowadzi ustabilizowany tryb życia i wie, czego chce, myśli poważnie o życiu. Niestety związki nastolatek ze sporo starszymi facetami są przeważnie czymś, co ma przynosić korzyści i nie chodzi tu tylko o materialne, ale i społeczne. Większość młodych osób marzy o poznawaniu nowych miejsc i ludzi. Mogą to zrealizować przez wspólne wyjazdy, wycieczki, spędzanie nocy poza domem, korzystanie z używek i innych dostępnych form zaspokajania młodzieńczych potrzeb. Nastolatki chcą mieć możliwość poczucia się wolnymi osobami, które mogą podejmować samodzielnie decyzje, jest czymś, co chce przeżyć prawie każda nastolatka/nastolatek. Niestety rówieśnicy nie potrafią tego zapewnić swoim sympatiom. Natomiast dorośli mężczyźni, którzy wiążą się z dużo młodszymi dziewczynami, często niepełnoletnimi najprawdopodobniej szukającymi nowych wrażeń, są w stanie im to dać. Jednak życie nie jest zabawą i niejednokrotnie młode nastolatki będąc w związku z dużo starszym facetem, przekonują się o tym i ponoszą tego konsekwencje. Chyba żadne dziecko nie rozumie, że rodzice chcą go chronić przez złem jak najdłużej i niejednokrotnie przekonują, że mają czas na dorosłe życie, i że nie ma się, do czego śpieszyć. Ani młoda nastolatka, ani dużo starszy mężczyzna, tworząc parę, nie zakładają, że związek będzie rozwojowy i poważny, który mógłby zakończyć się np. małżeństwem.

Młoda nastolatka wraz z poznawaniem życia zaczyna nabierać nowych poglądów na pewne sprawy. Żaden dorosły facet o wiele starszy od nastolatki, z którą jest, raczej nie przedstawi swojej sympatii rodzicom. Absurdem jest myślenie, że 16- latka zostanie żoną 35-latka i odwrotnie. Jeśli dorosły facet szuka kobietę, z którą chce spędzić resztę życia, to wybiera kogoś, kto myśli poważnie o życiu i chce mieć w niedalekiej przyszłości rodzinę. Młoda nastolatka wiążąc się z facetem o wiele starszym, szuka po prostu kogoś, kto pokaże jej dorosłe życie w całym tego słowa znaczeniu. Związek taki ma więcej minusów niż plusów. Młoda 15-17-letnia osoba nie jest pełnoletnia, a więc nie odpowiada sama za siebie i nie może podejmować żadnych czynności prawnych. W życiu bywają różne sytuacje i młoda nastolatka musi być gotowa na poniesienie konsekwencji swojego postępowania. Jak pokazuje życie, kiedy nastolatka zachodzi w ciąże, to okazuje się, że tylko jej wydawało się, że jest dorosła i wtedy zaczyna się dramat. Oczywiście cała odpowiedzialność spada na rodziców. Kolejnym minusem takiego związku jest szybkie popadanie w nałogi. Dziewczyny, które mają z dnia na dzień dostęp do tego, czego zabraniali im rodzice z racji wieku, zaczynają tego nadużywać. Mowa jest o używkach, które uzależniają. Niekiedy wiąże się to z łamaniem prawa i konfliktami z wymiarem sprawiedliwości. Minusem związku małolaty z dorosłym facetem jest także odcięcie się od rówieśników i zmiana trybu swojego życia, co może wypaczyć naturalne spojrzenie na świat i spowodować, że w głowie bardzo młodej osoby może pozostać trauma. Związki nastolatek z dorosłymi facetami przeważnie są króciutkie i pozostawiają uraz emocjonalny na całe życie. Dlatego przed wstąpieniem w taki związek, nastolatka powinna, rozważyć jak dużo człowiek traci, a nie zastanawiać się ile może zyskać, ponieważ bez wątpienia więcej straci, niż zyska.

Jak oceniasz nasz artykuł?

/ 5.

Dodaj komentarz

REKLAMA: Antyki meble druk na folii Warszawa projekty domów Poznań Wycena działek/mieszkań Wrocław ekspres na kapsułki dystrybutor kawy lavazza montaż i serwis klimatyzacji Warszawa projektowanie ogrodów charakterystyka energetyczna FototapetyNajlepszy dj na wesele domy z bali architektura i projektowanie wnętrz Trójmiasto montaż klimatyzatorów warszawa Biuro rachunkowe LesznoPozycjonowanie stron wwwbiuro rachunkowe onlineWynajem apartamentów Gdańsk polnische Fenster fotograf ślubny Łódź tworzenie aplikacji mobilnych geodeta łódź przydomowe oczyszczalnie ściekówzespół na wesele WarszawaNaturalne kosmetykiKosmetyki naturalneLavazza dla firm Zarządzanie najmem Zabawy edukacyjnebezpieczna wymiana dokumentówLampyFirma sprzątająca KrakówFirma remontowa KrakówRoboty ziemne