Dlaczego mężczyźni nie potrafią postawić się swojej kobiecie?

Problem ten jest zauważalny w większości związków i bardzo często pokazuje, jak silny wpływ fizyczny oraz emocjonalny wywierają kobiety na swoich mężczyzn. Czasami dochodzi do sytuacji, w których kobieta jawnie i celowo manipuluje swoim facetem, dając mu do zrozumienia, że nie ma wyjścia i musi się słuchać. Mężczyzna, który nie potrafi postawić się swojej kobiecie i w odpowiednim momencie powiedzieć dość, zwyczajnie nie ma odwagi wyrwać się z sideł seksualnego i emocjonalnego uzależnienia. Większość facetów, którzy nie potrafią, postawić się swojej kobiecie uważa, że tak po prostu jest w życiu, że kobieta rządzi swoim mężczyzną i nic tego nie zmieni, chyba że tylko rozstanie, którego nie chcą. W życiu bywają różne sytuacje i nie jeden raz trzeba wspólnie podejmować decyzje po to, aby były one słuszne i dobre dla związku. Jak pokazuje życie i historia, rządy kobiet doprowadzały do upadku nawet największych imperiów i także doprowadzają wiele związków do poważnych kłopotów. Nie jeden facet zrezygnował z pracy, bo kobieta chciała robić karierę, a w finale oboje nie mili za co żyć. Dlatego są sytuacje, w których facet wręcz powinien powiedzieć NIE w odpowiednim momencie. Drugim powodem, dla którego mężczyźni nie potrafią się postawić swojej kobiecie, jest strach przed odejściem partnerki. Mężczyźni wychodzą z założenia, że nie warto się stawiać i wolą, aby było tak, jak jest. Powodami takimi mogą być silne emocje lub fascynacja cielesna partnerką.

Wtedy facet robi wszystko, aby zatrzymać przy sobie taką kobietę i mieć ją dla siebie już na zawsze. Kolejnym powodem, który sprawia, że facet nie umie postawić się swojej kobiecie, jest stereotypowe myślenie, że życie z kobietą nie jest proste i nie ma związków idealnych, w których facet miałby cokolwiek do powiedzenia. Uważa się, że jest to normalne, kiedy facet wiąże się z kobietą i bezgranicznie się jej podporządkowuje. Bardzo istotnym elementem, który wpływa na całkowite podporządkowanie się kobiecie, jest strach przed samotnością i myślenie, że trzeba brać, co jest i nie ma co wybrzydzać, bo lata lecą. Dzięki takiemu myśleniu człowiek popada w zrezygnowanie i jest z kobietą, która go nie szanuje i nim rządzi. Przy tym chce pokazać się innym, że ma żonę/dziewczynę i nie jest gorszy od innych. Woli być z byle kim niż sam. Ostatnim i chyba najważniejszym powodem takich sytuacji, jest brak charakteru u mężczyzny. Niejednokrotnie facet wykonuje zawód, w którym musi zachować dyscyplinę u podwładnych i świetnie wykonuje swoje obowiązki, a po powrocie do domu, zmienia się w ciepłe kluchy. Zachowuje się tak, jakby bycie sobą i posiadanie własnego zdania, mogło poważnie urazić swoją kobietę/ żonę. Kobieta też człowiek i zrozumie, że facet też ma rozum i czasem może powiedzieć coś mądrego, dlatego trzeba być sobą i nie bać się reakcji kobiet. Swoje racje należy przedstawiać spokojnie, przy użyciu merytorycznych argumentów, wysłuchując swoją kobietę i dochodząc do porozumienia. Ciągłe uleganie kobiecie, doprowadza facetów do zniewieściałości i sprowadzaniu ich roli do dodatku, a nie do równorzędnego partnera na całe życie.

Jak oceniasz nasz artykuł?

/ 5.

Dodaj komentarz

REKLAMA: Antyki meble druk na folii Warszawa projekty domów Poznań Wycena działek/mieszkań Wrocław ekspres na kapsułki dystrybutor kawy lavazza montaż i serwis klimatyzacji Warszawa projektowanie ogrodów charakterystyka energetyczna FototapetyNajlepszy dj na wesele domy z bali architektura i projektowanie wnętrz Trójmiasto montaż klimatyzatorów warszawa Biuro rachunkowe LesznoPozycjonowanie stron wwwbiuro rachunkowe onlineWynajem apartamentów Gdańsk polnische Fenster fotograf ślubny Łódź tworzenie aplikacji mobilnych geodeta łódź przydomowe oczyszczalnie ściekówzespół na wesele WarszawaNaturalne kosmetykiKosmetyki naturalneLavazza dla firm Zarządzanie najmem Zabawy edukacyjnebezpieczna wymiana dokumentówLampyFirma sprzątająca KrakówFirma remontowa KrakówRoboty ziemne