Dlaczego moi rodzice nie chcą zaakceptować mojego chłopaka?

Często jest tak, że przedstawiając rodzicom swojego chłopaka, na ich twarzach widać niechętne spojrzenie w kierunku nowej sympatii. Mimo że to własny wybór, to jednak akceptacja rodziców ma wielkie znaczenie. Nie zawsze akceptacja ta znajduje miejsce. Każdy ojciec chce dla swojej córki najlepszego partnera, zaradnego, dobrego i męskiego. Każdy rodzic chce, aby dla córki był dobrym mężem. Jednak w życiu nie zawsze jest tak, że dostaje się to, co się chce. Zjawiskiem naturalnym jest to, że rodzice swoje dzieci uważają za najlepsze, najzdolniejsze, najpiękniejsze i nie wyobrażają sobie, żeby związały się z kimś, kto nie będzie ideałem. Rodzice myślą, że mało kto, tak naprawdę będzie odpowiadał jako kandydat dla córki. Idealny kandydat standardowo powinien mieć wyższe wykształcenie, mieć dobrą pracę i nie mieć nałogów. Często bywa również tak, że rodzice widzą więcej niż my. Kiedy nam się wydaje, że facet jest cudowny, to jednak nie zawsze tak jest. To, że intencje rodziców nie zawsze są takie, jakich byśmy oczekiwali, to nie znaczy, że są one złe. Często bywa tak, że facet ma nieciekawą przeszłość, lub zwyczajnie jest nieodpowiedzialny.

Rodzice, którzy przeszli w życiu dużo więcej od swoich dzieci, inaczej patrzą na pewne sprawy. Starają się zwracać uwagę u partnera córki na cechy, na które często córka nie zwraca uwagi. Życie nie składa się tylko z imprez i bycia zawsze pięknym, ale na wspólnym funkcjonowaniu. Jak pokazuje życie, dopiero po czasie wychodzą prawdziwe intencje człowieka, których wcześniej nie da się wyczuć. Na pytanie, dlaczego moi rodzice nie chcą zaakceptować mojego chłopaka, nie należy szukać odpowiedzi i zastanawiać się, dlaczego tak jest. Sprawą oczywistą jest to, że ludzie są tylko ludźmi i mają swoje wady i zalety, nikt nie jest idealny. Ideały istnieją tylko w serialach. Aby człowiek zrozumiał, że robi źle, musi się o tym przekonać na podstawie swoich błędów. Aby rodzice chociaż częściowo zaakceptowali wybór swojej córki, należałoby porozmawiać z nimi i uświadomić ich, że to, czego ja oczekuję od faceta, nie zawsze pokrywa się z oczekiwaniami rodziców. Jednak zawsze należy wykazać zrozumienie i szacunek do opinii swoich rodziców, bo z czasem przekonamy się, że chcieli dla nas jak najlepiej.

Jak oceniasz nasz artykuł?

/ 5.

Dodaj komentarz

REKLAMA: Antyki meble druk na folii Warszawa projekty domów Poznań Wycena działek/mieszkań Wrocław ekspres na kapsułki dystrybutor kawy lavazza montaż i serwis klimatyzacji Warszawa projektowanie ogrodów charakterystyka energetyczna FototapetyNajlepszy dj na wesele domy z bali architektura i projektowanie wnętrz Trójmiasto montaż klimatyzatorów warszawa Biuro rachunkowe LesznoPozycjonowanie stron wwwbiuro rachunkowe onlineWynajem apartamentów Gdańsk polnische Fenster fotograf ślubny Łódź tworzenie aplikacji mobilnych geodeta łódź przydomowe oczyszczalnie ściekówzespół na wesele WarszawaNaturalne kosmetykiKosmetyki naturalneLavazza dla firm Zarządzanie najmem Zabawy edukacyjnebezpieczna wymiana dokumentówLampyFirma sprzątająca KrakówFirma remontowa KrakówRoboty ziemne