Jak dbać o żonę?

Każdy z nas chciałby, aby dbano o niego i interesowano się nim w troskliwy sposób. Dosyć często kobiety uważają, że instytucja małżeństwa jest przereklamowana, ponieważ po zawarciu związku małżeńskiego wszystko się zmienia. Małżonek staje się inny niż wtedy, kiedy musiał się starać o kobietę. Przestaje o siebie dbać, nie wykazuje takiego zainteresowania swoją żoną i nie spełnia jej zachcianek jak przed ślubem. W takiej sytuacji kobieta szuka sposobu, jak sprawić, aby małżonek dbał o mnie tak, jak przed ślubem. Bez wątpienia o swoją żonę należy dbać zawsze, bez względu na okoliczności, oraz wykazywać zainteresowanie jej osobą. Nie chodzi tutaj o ciągłe zapraszanie żony do kina, czy na kolacje do restauracji i kupowanie bukietów kwiatów, lecz zwyczajnie wyręczanie jej czasem w codziennych obowiązkach, podarowanie kwiatka i rozmawianie z nią. Zwłaszcza młode mężatki zauważają po ślubie u swoich mężów jak pojawiają się u nich brzuchy, lub przestają się zwyczajnie myć czy też golić.

Uważają, że już im nie zależy tak bardzo na swoim wyglądzie i wszystko im jedno, jak będą postrzegani przez małżonkę. Dlatego zainteresowanie żoną i pokazanie jej, że jest dla nas tak samo ważna jak przed ślubem, może być po przez dbanie o higienę osobistą, czy o wygląd zewnętrzny, aby kobieta wiedziała, że starasz się dla niej, ponieważ nadal ci tak samo mocno zależy. Oczywiście nie można traktować żony jak księżniczki i robić za nią dosłownie wszystkiego, ponieważ nie na tym to polega. W małżeństwie role muszą być podzielone tak, aby nie dochodziło do nieporozumień. Dlatego ustalenie zasad i podział obowiązków jest równie ważny jak dbanie o higienę osobistą. Oczywiście nie wolno robić z żony swojej służącej, która ma zajmować się całym domem i nie może mieć możliwości korzystania z wolnych chwil dla siebie. Jeżeli dochodzi do najmniejszego nieporozumienia, staraj się od razu wyjaśnić sytuację, nie pozwalając, aby twoja małżonka ulegała wewnętrznej złości i przez to unikaniu rozmowy z tobą. Trzeba pamiętać, że dbanie o małżonkę nie jest czymś, co wymaga dużego wysiłku czy wyrzeczeń.

Wspólne życie nie polega na wzajemnej walce czy zakazach, tylko na wspólnym podejmowaniu decyzji, uszanowaniu swoich zdań i podziale ról. W małżeństwach, które nie są oparte na miłości, nawet wielka dbałość o małżonkę w żaden sposób nie przyniesie efektów, ponieważ zwyczajnie nie jesteśmy kochani. W takich przypadkach wyjaśnienie sobie całej sytuacji i ustalenie zasad jest niezbędne. Nie zawsze twoja małżonka może mieć ochotę na to samo co ty i przymuszanie jej do czegokolwiek jest błędem. Pokaż swojej żonie, że ma wybór, że może samodzielnie podejmować decyzje i, że w waszym małżeństwie jest partnerstwo a nie jednostronna dyktatura. Traktuj żonę tak, jak ty chciałbyś być traktowany, czyli z szacunkiem i zrozumieniem.

Jak oceniasz nasz artykuł?

/ 5.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

REKLAMA: Antyki meble druk na folii Warszawa projekty domów Poznań Laryngolog Wrocław Wycena działek/mieszkań Wrocław ekspres na kapsułki dystrybutor kawy lavazza montaż i serwis klimatyzacji Warszawa projektowanie ogrodów charakterystyka energetyczna Fototapety Norwegia podatkiNajlepszy dj na wesele domy z bali architektura i projektowanie wnętrz Trójmiasto montaż klimatyzatorów warszawa Biuro rachunkowe Leszno Wynajem apartamentów Gdańsk polnische Fenster fotograf ślubny Łódź tworzenie aplikacji mobilnych geodeta łódź przydomowe oczyszczalnie ściekówzespół na wesele WarszawaFotograf ślubny WrocławKosmetyki naturalneLavazza dla firm Zarządzanie najmemMedycyna naturalna Pojemniki Meble ogrodowe Zabawy edukacyjneMotoryzacjaInteligentny dom