Jak nie dać się zdominować przez kobietę?

Kobiety z natury chcą, aby wszystko było po ich myśli. Uważają, że są bardziej odpowiedzialne od mężczyzn i potrafią zadbać o dom. Mężczyźni zdominowani przez kobiety, swój problem nazywają na wiele sposobów. Zdominowani i manipulowani mężczyźni przez kobiety, nie potrafią trzeźwo oceniać rzeczywistości i nie chcą uświadomić sobie, że mają problem. Dominacja kobiety nad mężczyzną, czy też odwrotnie, czyli mężczyzny nad kobietą, jest czymś złym, co wyniszcza związek. W normalnym związku to obie strony powinny podejmować każdą decyzję i żadna strona nie powinna narzucać swojego zdania drugiej. Dominacja jest procesem długim, który podzielony jest na trzy etapy. Etapami tymi są: zdobywanie zaufania, uzależnienie od swojej osoby, a na końcu manipulacja. To właśnie ostatni etap, czyli manipulacja doprowadza do całkowitego zdominowania. Walka z dominacją w związku jest trudna i czasochłonna. Kobiety są dość uparte i nerwowe w przypadku kiedy coś nie idzie po ich myśli. Dlatego, aby kobieta nie dominowała nad facetem, należałoby zacząć pracować nad relacjami, które są najbardziej konfliktowe w związku. Czyli należałoby zacząć rozmawiać o tym, co dzieli w związku, wykazując w tej rozmowie swoje zdania. Zawsze należy podkreślać, że druga strona nie ma prawa podejmować decyzji za oboje, bez wzajemnej konsultacji.

Nie należy także ulegać szantażom , które są wynikiem konfliktów powstałych z przedstawienia swojego zdania w danej sytuacji przez mężczyznę. Kolejnym etapem walki z dominacją jest bycie konsekwentnym w działaniu. Nie można pokazywać kobiecie, że jej groźby, szantaże, czy krzyki, robią na tobie wrażenie, oraz należy dać jej do zrozumienia , że oczekujesz od niej szacunku. Zawsze oczywiście swoje racje wyrażaj w pełnym spokoju i kulturze osobistej. Nie podnoś głosu, nie daj się wciągać w kłótnie, lecz bądź stanowczy w tym co mówisz. Uświadom swojej partnerce, że nie da się żyć na smyczy, a wspólne życie nie może być podporządkowane tylko i wyłącznie decyzjom jednej strony. Sztuczki jakie stosują kobiety w stosunku do mężczyzn, bardzo często doprowadzają do tego, że dominacja się pogłębia, a każda kolejna prośba jest wykonywana coraz bardziej niechętnie. Uzależnienie i strach przed rozstaniem , odmową współżycia, itd.zmusza faceta do zrobienia wszystkiego, aby tylko kobieta była zadowolona. Dlatego nie można dopuścić do zawładnięcia swoją osobą i należy zawsze starać się szukać kompromisu, nie pozwalając kobiecie decydować o wszystkim, bo całe życie będziesz żyć w strachu i popadniesz w paranoję.

Jak oceniasz nasz artykuł?

/ 5.

Dodaj komentarz

REKLAMA: Antyki meble druk na folii Warszawa projekty domów Poznań Wycena działek/mieszkań Wrocław ekspres na kapsułki dystrybutor kawy lavazza montaż i serwis klimatyzacji Warszawa projektowanie ogrodów charakterystyka energetyczna FototapetyNajlepszy dj na wesele domy z bali architektura i projektowanie wnętrz Trójmiasto montaż klimatyzatorów warszawa Biuro rachunkowe LesznoPozycjonowanie stron wwwbiuro rachunkowe onlineWynajem apartamentów Gdańsk polnische Fenster fotograf ślubny Łódź tworzenie aplikacji mobilnych geodeta łódź przydomowe oczyszczalnie ściekówzespół na wesele WarszawaNaturalne kosmetykiKosmetyki naturalneLavazza dla firm Zarządzanie najmem Zabawy edukacyjnebezpieczna wymiana dokumentówLampyFirma sprzątająca KrakówFirma remontowa KrakówRoboty ziemne