Jak odzyskać wiarę w miłość?

Każdy człowiek chciałby kochać i być kochanym miłością czystą i wzajemną. Nie zawsze jednak to się udaje i dochodzi do porażki, która powoduje utratę wiary w miłość. Kiedy się poznaje kobiety/mężczyzn i jest się ciągle odtrącanym, lub po jakimś czasie trwania związku oszukiwanym/oszukiwaną, to dochodzi do zniechęcenia i utraty wiary w człowieka, który nie raz Cię zawiódł. W momencie porażki miłosnej i braku fachowej pomocy, dochodzi do blokady emocjonalnej, która nie pozwala myśleć pozytywnie, lecz negatywnie i blokuje możliwość zbudowania nowego związku. Odzyskanie wiary w miłość jest procesem, który wymaga przede wszystkim czasu. Jeśli człowiek chce odzyskać wiarę w miłość, powinien odpocząć od kobiet/mężczyzn przynajmniej przez kilka miesięcy. Szukanie na siłę kobiety/faceta, mimo że poniosło się dotkliwą porażkę i straciło się wiarę w miłość, może tylko pogłębić problem. Dlatego pierwszym elementem podczas wychodzenia z dołka jest zaprzestanie szukania na siłę partnera/partnerki. Teoria, że najlepszym lekarstwem na nieudany związek jest nowa miłość, jest wielką bzdurą, która całkowicie zablokuje człowieka. Aby odzyskać wiarę w miłość, należałoby unikać przebywania w miejscach, które nie pozwalają na głębszą refleksję i wyciągnięcie wniosków. Czasami człowiek ma chore wymagania co do partnera/partnerki i zero samokrytyki co do swojej osoby.Ponawia próby nawiązania miłości nie tam, gdzie powinien czyli np. w Internecie.

Trafia tam na ludzi z podobnymi problemami, którzy nakręcają się wzajemnie w błędnym przekonaniu, że miłośnie istnieje. Odzyskiwanie wiary w miłość nie może przebiegać prawidłowo, jeśli w trakcie tego procesu będzie się nawiązywać próby tworzenia nowego związku, nie będąc do końca pewnym, że jest się na niego gotowym. Myślenie, że nie chcę być samemu/samą i niechęć do dania sobie czasu, aby zapomnieć i odpocząć, nie pozwoli Ci odzyskać wiary w miłość. Tylko odpowiednie podejście i pogodzenie się z rzeczywistością daje możliwość stworzenia w przyszłości szczęśliwego i udanego związku. Czasami szukanie na siłę i z urazem emocjonalnym doprowadza do tego, że trafi się na osobę z tym samym problem, co zabija resztki wiary w miłość. Nie można się śpieszyć i jeśli już się kogoś poznało, to zwyczajnie należałoby zaprzyjaźnić się z nią/nim, bez żadnych deklaracji na dzień dobry, tylko zostańcie dobrymi kumplami. Szukaj w kobiecie/facecie cech, które pokażą Ci, że nie każdy jest taki sam i szuka tylko zabawy. Nie każdy facet/kobieta są tacy sami i nie wolno uogólniać. Spotykaj się z taką osobą bez deklaracji i zbędnych czułości, które tworzą więź emocjonalną. Dopiero, jeśli w pełni przekonasz się, że masz do czynienia z osobą, która Cię poważnie traktuje, wtedy możesz się angażować. To właśnie pośpiech i szybkie angażowanie w znajomość, powoduje rozczarowania i ból po stracie osoby, którą się kocha. Nie można po kilku spotkaniach wiedzieć, czy Ci na kimś zależy, czy nie. Po krótkim czasie można się tylko przekonać, czy dogadujesz się z tą osobą i czy się sobie podobacie. Aby się przekonać, czy jest to miłość, trzeba czasu, ponieważ często jest ona mylona z fascynacją seksualną. Zawsze analizuj sytuację i nie dawaj się ponieść emocjom, bo to nieprzemyślane decyzje pod wpływem impulsu, zabijają wiarę w miłość.

Jak oceniasz nasz artykuł?

/ 5.

Dodaj komentarz

REKLAMA: Antyki meble druk na folii Warszawa projekty domów Poznań Wycena działek/mieszkań Wrocław ekspres na kapsułki dystrybutor kawy lavazza montaż i serwis klimatyzacji Warszawa projektowanie ogrodów charakterystyka energetyczna FototapetyNajlepszy dj na wesele domy z bali architektura i projektowanie wnętrz Trójmiasto montaż klimatyzatorów warszawa Biuro rachunkowe LesznoPozycjonowanie stron wwwbiuro rachunkowe onlineWynajem apartamentów Gdańsk polnische Fenster fotograf ślubny Łódź tworzenie aplikacji mobilnych geodeta łódź przydomowe oczyszczalnie ściekówzespół na wesele WarszawaNaturalne kosmetykiKosmetyki naturalneLavazza dla firm Zarządzanie najmem Zabawy edukacyjnebezpieczna wymiana dokumentówLampyFirma sprzątająca KrakówFirma remontowa KrakówRoboty ziemne