Jak przełamać strach przed miłością?

Miłość zwłaszcza w starszym wieku może przerażać. Kobieta czy mężczyzna, który już ma za sobą długi związek, nie bardzo wierzy w powodzenie nowego. Ludzie po przejściach mają w sobie wiele urazów emocjonalnych. Ludzie tacy uważają, że życie weryfikuje każdy związek. Bardzo ciężko jest takim ludziom zaufać. Dlatego trzeba przestać się bać kochać i otworzyć się na nowe uczucie. Miłość to piękna sprawa i nie warto przed nią uciekać. Strach przed miłością spowodowany jest złymi wyborami w przeszłości, tłumaczeniem nie jest mówienie, że się zmienił, że taki nigdy nie był. Był/była taki/ taka zawsze, tylko na początku ci to nie przeszkadzało a nawet imponowało.

Z czasem kiedy przejrzałaś/przejrzałeś na oczy, to kazało się, że jest za późno. Wtedy twierdzisz, że każda kobieta taka jest i nie ma innych. Strach przed zaangażowaniem się w wielu przypadkach jest też spowodowany wypaczeniem emocjonalnym, które charakteryzuje się nieumiejętnością spojrzenia człowiekowi w głąb duszy. Nie zauważa się w nim cech pozytywnych, nie dlatego, że nie można ich zauważyć, lub ich nie ma, ale dlatego, że nie chce się ich widzieć . Na przełamanie strachu przed miłością jest kilka sposobów. Pierwszym z nich jest po prostu jak najlepsze dopasowanie partnera nie kierując się opakowaniem a wnętrzem człowieka. Jeśli poznasz kobietę o złotym sercu, wróci twoja wiara w miłość. Stwierdzisz, że można się jednak dogadać z kobietami.

Drugim sposobem jest po prostu odpoczynek, ale nie 2-wu tygodniowy ale np. 2-wu letni, tak aby się dogłębnie zresetować. Urazy tak szybko nie mijają a w nowym związku mogą zburzyć jego spokój. Trzecim sposobem może być zaprzyjaźnienie się z kobietą/ mężczyzną, która jest wolna i chce z nami być. Wtedy będzie można spokojnie zauważać w partnerze czy partnerce pozytywne cechy. Pośpiech nie jest nigdzie wskazany, a w wielu przypadkach to on doprowadza do wielkich rozczarowań. Dlatego zawsze staraj się zajrzeć w głąb człowieka, co pozwoli ci zobaczyć w nim to, czego nigdy w żadnym/ żadnej nie widziałeś/ widziałaś.

Jak oceniasz nasz artykuł?

/ 5.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

REKLAMA: Antyki meble druk na folii Warszawa projekty domów Poznań Laryngolog Wrocław Wycena działek/mieszkań Wrocław ekspres na kapsułki dystrybutor kawy lavazza montaż i serwis klimatyzacji Warszawa projektowanie ogrodów charakterystyka energetyczna Fototapety Norwegia podatkiNajlepszy dj na wesele domy z bali architektura i projektowanie wnętrz Trójmiasto montaż klimatyzatorów warszawa Biuro rachunkowe Leszno Wynajem apartamentów Gdańsk polnische Fenster fotograf ślubny Łódź tworzenie aplikacji mobilnych geodeta łódź przydomowe oczyszczalnie ściekówzespół na wesele WarszawaFotograf ślubny WrocławKosmetyki naturalneLavazza dla firm Zarządzanie najmemMedycyna naturalna Pojemniki Meble ogrodowe Zabawy edukacyjnePozycjonowanie stron wwwMotoryzacjaInteligentny dom