Jak unikać tajemnic w związku?

Zjawisko tajemnic spotykane jest w większości związków. Bardzo często osoby, które coś ukrywają przed drugą stroną, nie widzą w tym nic złego. Uważają, że druga strona nie musi o wszystkim wiedzieć. Ukrywanie przed partnerem/partnerką jakichś faktów, spowodowane może być kilkoma czynnikami. Pierwszym z nich może być strach przed reakcją partnera/partnerki, gdy dowie się o czymś, czego może nie zrozumieć. Drugim powodem może być to, że będzie źle o nas myślała/myślał np. że moja koleżanka jest moją kochanką, lub mój kolega jest moim kochankiem. Osoby ukrywające przed partnerem/partnerką jakieś informacje, robią to z myślą o swoim dobrym komforcie psychicznym. Najczęściej ukrywanymi faktami przed drugą stroną w związku są bliskie relacje z innymi ludźmi, zaciągnięte pożyczki, poręczenia kredytów osobom trzecim bez zgody współmałżonka, spotkania ze znajomymi, oraz przyzwyczajenia, o których się nie mówi np. oglądanie po kryjomu filmów porno, picie alkoholu w tajemnicy. Osoby ukrywające pewne tajemnice przed swoim partnerem/partnerką nie zdają sobie do końca sprawy z tego, do czego może doprowadzić przypadkowe ujawnienie prawdy. Często osobom takim wydaje się, że nie robią nic złego i dlatego nie muszą o tym mówić drugiej stronie. Myślenie takie nie jest dobre, ponieważ człowiek tak postępując, w pewnym momencie może się zagubić i wpaść w poważne kłopoty. Osoba taka zaczyna szukać zrozumienia u innych, nawiązuje z nimi bliskie relacje i kontaktuje się po kryjomu, postępuje tak dlatego, bo brakuje jej tego w związku. Nie może się wygadać, spędzić wspólnie czasu i zaznać zrozumienia. Po wyjściu na jaw takich znajomości, mimo że nie są niczym złym, może dojść do kłótni, a nawet rozstania. Natomiast osoby, które ukrywają przed drugą stroną, że zaciągają pożyczki, lub pożyczają komuś pieniądze bez zgody drugiej strony, postępują tak z kilku przyczyn.

W przypadku pożyczek bankowych chcą uchodzić za zaradnych w oczach drugiej strony, a skutkiem tego może być wpadnięcie w pętlę zadłużenia i utrata całego dorobku życia. W przypadku pożyczania pieniędzy rodzinie, robią to w tajemnicy, bo druga strona nigdy by na to nie pozwoliła. Kiedy wychodzi na jaw, że nasz partner/partnerka ukrywał/ukrywała tajemnice, zaczynają się kłębić myśli, co zrobiłem/zrobiłam nie tak, że do tego doszło. Tajemnice przed drugą stroną w związku są sygnałem, że coś nie tak się w nim dzieje. Związek taki nie jest już partnerski, lecz przesiąknięty strachem i oparty jest na podporządkowaniu drugiej stronie. W wielu związkach, które uchodzą za udane, z czasem okazuje się, że jest w nich więcej toksyczności niż szczerości. Ideał takich związków opiera się na zakazach, nakazach i rzeczowym traktowaniu człowieka. Dlatego od początku związku nie należy nic ukrywać przed swoim partnerem/partnerką. Druga strona powinna wiedzieć o wszystkich problemach, aby je wspólnie rozwiązywać i przy tym wspierać się wzajemnie. Nie można milczeć i nie mówić partnerowi/partnerce o tym co męczy, co boli i o czym myślimy, jeśli chcemy, aby druga strona nas zrozumiała i wspierała. Tajemnice nie są czymś dobrym w związku, ponieważ, mogą przerodzić się w kłamstwa i konflikty. Jeśli druga strona nie rozumie, że człowiek jest istotą stadną i potrzebuje kontaktu z ludźmi, ma problem. Nie jest czymś złym mieć bliskich przyjaciół i znajomych, z którymi człowiek chce się widywać jak ma czas, natomiast złym zachowaniem jest brak zrozumienia przez drugą stronę. Człowiek nie powinien ukrywać swoich przyzwyczajeń, uczuć i pragnień. Szczęśliwy człowiek to taki, który potrafi powiedzieć bez leków i strachu swojej partnerce/partnerowi jaki jest naprawdę i co go męczy. Tylko szczerość i wzajemny szacunek może wyeliminować tajemnice ze związku.

Jak oceniasz nasz artykuł?

/ 5.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

REKLAMA: Antyki meble druk na folii Warszawa projekty domów Poznań Laryngolog Wrocław Wycena działek/mieszkań Wrocław ekspres na kapsułki dystrybutor kawy lavazza montaż i serwis klimatyzacji Warszawa projektowanie ogrodów charakterystyka energetyczna Fototapety Norwegia podatkiNajlepszy dj na wesele domy z bali architektura i projektowanie wnętrz Trójmiasto montaż klimatyzatorów warszawa Biuro rachunkowe Leszno Wynajem apartamentów Gdańsk polnische Fenster fotograf ślubny Łódź tworzenie aplikacji mobilnych geodeta łódź przydomowe oczyszczalnie ściekówzespół na wesele WarszawaFotograf ślubny WrocławKosmetyki naturalneLavazza dla firm Zarządzanie najmemMedycyna naturalna Pojemniki Meble ogrodowe Zabawy edukacyjneMotoryzacjaInteligentny dom