Jak unikać toksycznych związków?

Związki toksyczne są najgorszego typu związkami w jakie może wejść człowiek. Toksyczność w związku charakteryzuje się złym traktowaniem oraz wykorzystywaniem a wręcz przymuszaniem partnera/partnerki do zachowań lub czynności, których nie chcemy wykonywać. Toksyczność w związku jest również wtedy, kiedy partner/partnerka zaczyna paranoicznie się zachowywać. Nakazuje zerwanie kontaktów ze wszystkimi znajomymi przeciwnej płci, przegląda twoją pocztę, czyta SMSy, podsłuchuje rozmowy, śledzi ciebie i robi ci awantury o uśmiech do kolegi/koleżanki. Nie traktuj takich zachowań jak aktu wielkiej miłości ze strony partnera/partnerki, ale jako coś niepokojącego. Bardzo często w przypadkach wymuszania zachowań lub działań towarzyszy szantaż emocjonalny. Przeważnie partner/partnerka mówi, że jak kochasz to pomożesz, nie odmówisz nawet jeśli jest to niezgodne z prawem i twoim sumieniem. Aby uniknąć toksycznego związku trzeba bacznie obserwować jak się zachowuje, oraz kim jest naprawdę twój partner/partnerka, abyś po fakcie nie powiedział/powiedziała, że na początku było inaczej.

Od samego początku znajomości staraj się poznać jak najlepiej swojego partnera. Poza tym stanowczo reaguj kiedy zauważysz objawy opisane wyżej. Nie dawaj się manipulować i kierować sobą w sposób niewłaściwy z twoimi przekonaniami. Skutki ulegania z czasem mogą skończyć się naprawdę tragicznie. Kiedy zaborczość sięgnie zenitu może dochodzić do rękoczynów czy wyzwisk. Nie dawaj się zastraszać, że cię porzuci jak nie będziesz robić tego o co cię prosi. Każdy człowiek ma wolną wolę i rozum, którym powinien się kierować i wiedzieć co słuszne a co nie. Poza tym trzeba pamiętać, że miłość jest czymś, co ma łączyć a nie uzależniać i wyniszczać. Aby unikać toksycznych związków dobieraj partnera/partnerkę tak, aby miał/miała stabilny charakter. Związek swój buduj na partnerstwie i szacunku oraz równości. Przyglądając się bacznie swojemu partnerowi/partnerce trzymasz rękę na pulsie i tak monitorując swój związek dbasz, aby było w nim jak najlepiej.

Jak oceniasz nasz artykuł?

/ 5.

Dodaj komentarz

REKLAMA: Antyki meble druk na folii Warszawa projekty domów Poznań Wycena działek/mieszkań Wrocław ekspres na kapsułki dystrybutor kawy lavazza montaż i serwis klimatyzacji Warszawa projektowanie ogrodów charakterystyka energetyczna FototapetyNajlepszy dj na wesele domy z bali architektura i projektowanie wnętrz Trójmiasto montaż klimatyzatorów warszawa Biuro rachunkowe LesznoPozycjonowanie stron wwwbiuro rachunkowe onlineWynajem apartamentów Gdańsk polnische Fenster fotograf ślubny Łódź tworzenie aplikacji mobilnych geodeta łódź przydomowe oczyszczalnie ściekówzespół na wesele WarszawaNaturalne kosmetykiKosmetyki naturalneLavazza dla firm Zarządzanie najmem Zabawy edukacyjnebezpieczna wymiana dokumentówLampyFirma sprzątająca KrakówFirma remontowa KrakówRoboty ziemne