Kłótnia z partnerem, jak rozwiązać konflikt?

Kłótnie to nic innego jak histeryczne, podsycone zdenerwowaniem wyrażanie swoich emocji. Sprzeczki to sprawy normalne. Kłócą się wszyscy ze wszystkimi i o wszystko. Sztuką jest kłótnia kontrolowana, niemająca wpływu na dalsze relacje z partnerem. W zależności o co się kłócimy, to trzeba pamiętać, aby zachować kilka elementarnych zasad. Kiedy złość , jaka jest wylewana na ciebie przez partnera wymyka się spod kontroli, pamiętaj, że każde podobne reakcje z twojej strony w stosunku do niego, podsycą tylko wasze emocje i doprowadzą do ostrej kłótni , która może skończyć się różnie. Dlatego kiedy partner czy partnerka krzyczy jak opętana, staraj się wykazywać spokój, aby jej emocje cichły, a nie się nasilały. Oczywiście całkowite nieodpowiadanie na jego reakcje, również może podsycić kłótnię, dlatego staraj się odpowiadać mu tak, aby wiedział, że chcesz wyjaśnić problem, lecz na spokojnie. Nigdy nie wychodź i nie unikaj tematu. Staraj się dać drugiej stronie do końca wypowiedzieć się, aby wyrzuciła z siebie co ma na sercu.

Następnie twoja reakcja musi być dość jednoznaczna i stanowcza, lecz wypowiedziana spokojnie. Nigdy podczas kłótni nie mów, że wszystko co mówi jest głupotą i tylko twoje zdanie jest świętością, ponieważ nie dojdziecie do porozumienia. Czasem, warto jest dać drugiej osobie rozładować emocje podczas kłótni, lecz nigdy nie możesz pozwolić, aby wymknęło się to spod kontroli i nie doszło do rękoczynów. Nigdy nie dolewaj oliwy do ognia, taki ogień należy gasić i nie podsycać. Dlatego musisz kontrolować rozmowę i w pewnym momencie starać się ją stonować. Musicie oboje dać sobie możliwość wypowiedzenia swojego zdania do końca. Zawsze rozmowę trzeba dokończyć, a więc kiedy już wykrzyczycie co myślicie, to wspólnie zastanówcie się nad rozwiązaniem danej sprawy czy problemu.

Nie wolno w żadnym wypadku prowokować czy pokazywać, ż to ja mam rację i mój charakter jest bardziej dominujący od twojego. Kłótnia, nie może być przepychanką, kto ma rację i kto ma więcej siły, aby tę racje wykrzyczeć. Zawsze jedna osoba musi ustąpić drugiej dla wspólnego dobra. Emocje w związku są ważne i potrzebne, ale kontrolowane i bezpieczne. Czasem upór doprowadza do tego, że przez przerośnięte ego możemy stracić kogoś kogo kochamy. Dlatego pamiętaj, że tylko spokojna pozbawiona emocji rozmowa może przynieść rozwiązanie waszego problemu, o który zaczęliście się kłócić.

Ocena użytkownika
Jak nas oceniacie
5 based on 1 votes
REKLAMA: Antyki meble druk na folii Warszawa ściany z kamienia projekty domów Poznań Laryngolog Wrocław Wycena działek/mieszkań Wrocław ekspres na kapsułki > dystrybutor kawy lavazza montaż i serwis klimatyzacji Warszawa projektowanie ogrodów charakterystyka energetyczna Fototapety Norwegia podatkiNajlepszy dj na wesele Dj na wesele Warszawadomy z bali architektura i projektowanie wnętrz Trójmiasto montaż klimatyzatorów warszawa Biuro rachunkowe Leszno Fotografia ślubna Nowy Sącz Wynajem apartamentów Gdańsk polnische Fenster fotograf ślubny Łódź tworzenie aplikacji mobilnych firma budowlana Kraków dj na wesele warszawageodeta łódź owoce suszone naturalniechirurg stomatologiczny Kraków Pozycjonowanie WarszawaOczyszczalnia przydomowa z montażem przydomowe oczyszczalnie ścieków Rejsy wycieczkowezespół na wesele Warszawaimprezy integracyjnePiece na ekogroszek Fotograf ślubny WrocławKosmetyki naturalneLavazza dla firm Zarządzanie najmem
REKLAMA: leasing Podręczniki do szkół podstawowych Testy dla maturzystów Dochodzenie odszkodowań

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

REKLAMA: dystrybutor wodyangielski łódź Adidaszakłady pogrzebowe warszawaKatalog firmPuchary Apartamenty Gdynia Apartamenty ŚwinoujścieKomornik WarszawaUkładanie kostki brukowej Warszawa wywóz smieci warszawa śmieszne skarpetkiHotel Kaszubysprężyny skrętne naprawa volvo warszawapralnia odzieży roboczejzmysłowa bieliznapochłaniacze wilgoci bilety na barceloneirygatory stomatologicznemeblegadżety reklamoweanodowanieimplanty karkówKancelaria adwokacka GdyniaKancelaria adwokacka Warszawaaurora borealepogrzeby warszawahaki holowniczekarnisze elektryczne warszawachemia gospodarczapapier do sublimacji top restaurants in warsaw busy do niemiec rzeszów calcium caseinate adblue emulator Agencja Reklamowa 3thermo