Miłość za pieniądze

Temat miłości za pieniądze jest dość kontrowersyjny i traktowany jako tabu. Powszechnie uważa się, że miłość to uczucie, którym darzy się wzajemnie dwoje ludzi w związku. Jak pokazuje życie, miłość jest słowem, które stosuje się w sytuacjach, w jakich nigdy nie powinno być użyte. Coraz częściej stosuje się je w związkach, które zawierane są w celach czysto materialnych i społecznych. W dzisiejszych czasach miłość za pieniądze, lub innego rodzaju profity to nie tylko tzw. prostytucja. Miłością za pieniądze są także związki mężczyzn z kobietami, w których kobiety są o wiele lat młodsze od mężczyzn. Związki tego typu zawierane są z przyczyn przeważanie materialnych lub społecznych, a nie z czystego uczucia. Młoda kobieta wiążąc się z mężczyzną np. 20-25 lat starszym od siebie, twierdzi, że robi to z miłości. Związki tego typu zdarzają się często w świecie biznesu, show biznesu, świecie mody, polityki, gdzie często kończą się małżeństwem. W świecie zwyczajnych ludzi, związki facetów w podeszłym wieku z młodymi kobietami zdarzają się równie często i kończą się bardzo szybko, ponieważ traktuje się je jako romans w celu osiągnięcia korzyści przez obie strony. Osoby romansujące, po osiągnięciu celu rozstają się i twierdzą, że to była miłość, lecz po prostu nie wyszło, bo nie był to ten jedyny. Argumentują to również tym, że dojrzały facet to bezpieczeństwo w związku. Dlatego należy zadać pytanie, czy słowo miłość jest dobrym usprawiedliwieniem w tego typu przypadkach?

Młoda zdrowa kobieta, która z racji wieku ma swoje potrzeby seksualne, wiążąc się z dużo starszym facetem, zaprzecza swojej naturze.Jednak uważa, że związek z bogatym, znanym, lub posiadającym władzę mężczyzną, mimo, że wcale się jej nie podoba i jej nie pociąga, może pomóc w przeskoczeniu kilku szczebli na drabince społecznej. Celem takim może być zaistnienie w świecie show biznesu, świecie mody, polityki, zdanie egzaminu, załatwienie pracy, lub po prostu podniesienie standardu swojego życia. Chyba tylko ktoś naiwny może wierzyć, że młodej kobiecie podoba się 60-latek z pomarszczonym ciałem. Na uczucie jakim jest miłość, składa się wiele czynników. Aby zaiskrzyło pomiędzy ludźmi, to trzeba się sobie podobać, co jest podstawą każdego normalnego i zdrowego związku. Bez tych czynników, nie ma możliwości stworzenia czegoś szczerego. Oczywiście uczucia są ważnym fundamentem każdego związku, lecz jesteśmy wzrokowcami i nic, ani nikt tego nie zmieni. Trwałość takich związków jest krótka i przeważnie kończy się to dość szybko np.: rozwodem lub rozstaniem. Najczęściej wtedy, kiedy kobiety osiągają swój cel. Zapewne wiele osób nie zgodzi się z tymi stwierdzeniami, lecz są to sytuacje z życia wzięte. Powszechnie przyjęte zasady społeczne, że facet musi być starszy od kobiety, wraz z rozwojem cywilizacji i jej możliwościami , dość szybko zmienia granicę wieku mężczyzn, z którymi wiążą się dziś kobiety. Dzisiaj uważa się, że facet starszy np.: o 5 lat nie jest w stanie zaoferować tego, czego oczekuje młoda kobieta. To wypaczenie społeczne sprawia, że równowaga w naturze zostaje pomału zaburzana. Wynikiem tego może być sytuacja , w której np.: 25-30-letnia osoba chowa rodzica, który zmarł z racji wieku, lub sama zostaje wdową w młodym wieku. Wszechogarniający materializm przysłania młodym ludziom prawdziwe wartości, jakimi powinien kierować się człowiek. W dzisiejszych czasach najważniejszy staje się pieniądz, a nie człowiek i miłość.

Jak oceniasz nasz artykuł?

/ 5.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

REKLAMA: Antyki meble druk na folii Warszawa projekty domów Poznań Laryngolog Wrocław Wycena działek/mieszkań Wrocław ekspres na kapsułki dystrybutor kawy lavazza montaż i serwis klimatyzacji Warszawa projektowanie ogrodów charakterystyka energetyczna Fototapety Norwegia podatkiNajlepszy dj na wesele domy z bali architektura i projektowanie wnętrz Trójmiasto montaż klimatyzatorów warszawa Biuro rachunkowe Leszno Wynajem apartamentów Gdańsk polnische Fenster fotograf ślubny Łódź tworzenie aplikacji mobilnych geodeta łódź przydomowe oczyszczalnie ściekówzespół na wesele WarszawaFotograf ślubny WrocławKosmetyki naturalneLavazza dla firm Zarządzanie najmemMedycyna naturalna Pojemniki Meble ogrodowe Zabawy edukacyjneMotoryzacjaInteligentny dom