Porażki w miłości jak ich unikać?

Szukanie miłości to wbrew pozorom coś trudnego, co wymaga czasu i wyobraźni. Na pierwszy rzut oka, wielu osobom wydaje się, że kobietę/faceta można wszędzie poznać i nie jest to nic trudnego. Niestety większość podbojów kończy się porażkami miłosnymi i to na życzenie poszukujących. Nie jest prawdą , że wszędzie można poznać fajną kobietę/faceta. Specyfika każdego miejsca jest inna i nie wszędzie spotkasz kogoś, kto spełni Twoje oczekiwania. Stąd biorą się porażki w miłości, które niszczą psychikę człowieka i zabijają wiarę w miłość. Aby unikać porażek w miłości, trzeba pamiętać, że nie należy się śpieszyć z deklaracjami. Jeżeli nie wiesz co czuje i myśli o tobie poznana kobieta/facet, to nie wyskakuj przed szereg, aby się nie zawieść. Zawody miłosne są to w większości nieprzemyślane decyzje podjęte pod wpływem impulsów. Ktoś bardzo się nam podoba i wydaje się, że jest to miłość. W większości przypadków jest to fascynacja seksualna, która przysłania realne myślenie i powoduje porażki w miłości. Aby ich uniknąć, należy pamiętać o kilku ważnych elementach, które mają na to elementarny wpływ. Pierwszym z nich są oczekiwania co do partnera/partnerki. Jeśli będziesz spotykał się z osobami, które ich nie spełnią, zawsze się zawiedziesz i poniesiesz porażkę. Drugim elementem są oczekiwania osoby, z którą się spotykasz, względem Twojej osoby. Jeśli będą chybione, to związek taki szybciej się skończy niż zacznie. Kolejnym i bardzo ważnym elementem, na który należy zwrócić uwagę podczas szukania partnera/partnerki jest wiek. Duża różnica wieku bardzo często nie pozwala się dogadać z powodu innych zapatrywań na świat.

Dlatego tak ważne jest, aby partner/partnerka podchodziła do życia podobnie jak Ty. Wtedy jest większa szansa na rozwój takiego związku. Porażki miłosne to problem, który dotyka coraz więcej ludzi. Oczywiście ich brak nie pozwoliłby w pełni ukształtować człowiekowi osobowości i poglądów na świat, lecz ich nadmiar może tylko zaszkodzić. Czasami szukanie na siłę doprowadza człowieka do kroków, których nigdy nie powinien podjąć. Nie powinien np.: szukasz miłości w sieci, a robi to, bo ma dość samotności i chce w końcu kogoś mieć. Zapomina jednak, że w takich miejscach większość osób kłamie, lub w coś gra, co nie daje większych szans na poznanie miłości życia. Aby związek był trwały i miał mocne fundamenty, musi być budowany na prawdzie, jasnych oczekiwaniach i realizowaniu ich, a nie tylko na obietnicach. Zdarza się, że kobieta będąc z kimś w związku, ciągle słyszy obietnice, a nigdy nie próbuje o tym rozmawiać, aby dowiedzieć się na czym tak naprawdę stoi. Mijają lata i jak było na początku, tak jest nadal, mimo że ma się już o kilka lat więcej w dowodzie. Takim związkiem, człowiek sam skazuje się na porażkę, tylko odwleczoną w czasie. Jeśli Ci nie wyszło raz czy dwa razy, do daj sobie spokój na jakiś czas i pozwól , aby to los Ci dopomógł w znalezieniu miłości. Aby się nie zawieść na kobiecie/mężczyźnie, zawsze rozmawiaj i jeśli coś Ci się nie podoba, mów to głośno. Brak komunikacji pomiędzy ludźmi i ciągłe domysły nie rozwiną Twojego związku, lecz szybciej go rozwalą. Porażki w miłości ponosi się dlatego, ponieważ nie chce się widzieć tego, co widzą inni i o tym Cię przestrzegają. Niesłuchanie innych i uważanie, że nikt nie ma racji, jest błędem, który utwierdza człowieka w myśleniu, że robi dobrze, mimo że robi źle i sam się krzywdzi.

Jak oceniasz nasz artykuł?

/ 5.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

REKLAMA: Antyki meble druk na folii Warszawa projekty domów Poznań Laryngolog Wrocław Wycena działek/mieszkań Wrocław ekspres na kapsułki dystrybutor kawy lavazza montaż i serwis klimatyzacji Warszawa projektowanie ogrodów charakterystyka energetyczna Fototapety Norwegia podatkiNajlepszy dj na wesele domy z bali architektura i projektowanie wnętrz Trójmiasto montaż klimatyzatorów warszawa Biuro rachunkowe Leszno Wynajem apartamentów Gdańsk polnische Fenster fotograf ślubny Łódź tworzenie aplikacji mobilnych geodeta łódź przydomowe oczyszczalnie ściekówzespół na wesele WarszawaFotograf ślubny WrocławKosmetyki naturalneLavazza dla firm Zarządzanie najmemMedycyna naturalna Pojemniki Meble ogrodowe Zabawy edukacyjneMotoryzacjaInteligentny dom