Samotność w związku

Samotność w związku to uczucie, które odczuwane jest coraz częściej. Mimo, że nie jest się samemu, ponieważ jest się w związku, czy to z mężczyzną, czy kobietą, to wiele osób czuje się samotnie. Sam fakt przebywania z kimś w jednym mieszkaniu nie oznacza, że samotność nas nie dotyczy. Samotność jest stanem emocjonalnym, który objawia się brakiem przyjaźni w związku lub poza nim. W większości związków, jedna strona zakazuje drugiej mieć przyjaciół odmiennej płci. Powszechnie uważa się, że jak się jest z kimś w związku, to należałoby odciąć się od wszystkiego i wszystkich, oraz ograniczyć się do kontaktów tylko z drugą połową. Wszyscy jesteśmy ludźmi i normalne jest, że potrzebujemy rozmowy, zrozumienia czy rady. Człowiek z natury jest istotą stadną i ograniczanie się do wędrówki życiowej tylko we dwoje, jest sprzeczne z naszą naturą. Przyjaźń w życiu jest bardzo ważna, ponieważ to ona uświadamia nam, że nigdy nie pozostaniemy na tym świecie sami, że będzie zawsze ktoś, kto pomoże w potrzebie, wysłucha czy doradzi.

Niekontrolowana samotność w związku może być niebezpieczna dla obojga ludzi. Kiedy np. partner/partnerka wyjeżdża do pracy na dłużej, a kontakt ogranicza się tylko do rozmów telefonicznych, człowiek instynktownie zaczyna szukać przyjaźni. Wtedy zaczynają się podejrzenia ze strony partnera/partnerki, że on/ona mnie zdradza.Niestety nie zawsze tak jest, tylko zaściankowe myślenie sprawia, że tak myślimy. Samotność w związku może być spowodowana także brakiem zrozumienia jednej strony przez drugą, ale i brakiem normalnej rozmowy. Człowiek samotny, to człowiek smutny, to człowiek, który żyje w przekonaniu, że jest na tym świecie sam, że nikt go nie rozumie i nie chce zrozumieć. Sposobem na wyeliminowanie samotności w związku, jest otworzenie się na relacje z innymi ludźmi, poprzez nawiązywanie znajomości czy przyjaźni. Większość osób pomyśli sobie pewnie, że nawiązywanie znajomości będąc w związku, to pierwszy krok do zdrady i rozpadu związku. Otóż jest to nieprawdą, ponieważ nie da się budować szczęścia i zadowolenia emocjonalnego na zmienianiu natury człowieka na siłę. Dobrym i zalecanym sposobem eliminacji samotności w związku, jest szczera wymiana myśli z partnerem/partnerką, co nie pasuje jej/jemu w związku i czego w nim brakuje. Następnie należałoby po prostu rozmawiać, jak uzupełnić braki i zacząć nawzajem stawać się dla siebie przyjaciółmi. Należy starać się być z związku osobą, która będzie na każdym kroku dawała nam do zrozumienia, że jest i będzie zawsze.

Jak oceniasz nasz artykuł?

/ 5.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

REKLAMA: Antyki meble druk na folii Warszawa projekty domów Poznań Laryngolog Wrocław Wycena działek/mieszkań Wrocław ekspres na kapsułki dystrybutor kawy lavazza montaż i serwis klimatyzacji Warszawa projektowanie ogrodów charakterystyka energetyczna Fototapety Norwegia podatkiNajlepszy dj na wesele domy z bali architektura i projektowanie wnętrz Trójmiasto montaż klimatyzatorów warszawa Biuro rachunkowe Leszno Wynajem apartamentów Gdańsk polnische Fenster fotograf ślubny Łódź tworzenie aplikacji mobilnych geodeta łódź przydomowe oczyszczalnie ściekówzespół na wesele WarszawaFotograf ślubny WrocławKosmetyki naturalneLavazza dla firm Zarządzanie najmemMedycyna naturalna Pojemniki Meble ogrodowe Zabawy edukacyjneMotoryzacjaInteligentny dom