Zniewolenie w związku

Zniewolenie w związku wygląda podobnie jak zniewolenie w małżeństwie, lecz nie do końca tak samo. Różnica jest dość zauważalna i daje więcej możliwości w związku na rozwiązanie problemu, niż w małżeństwie. Każdy rodzaj zakazów i nakazów czy w małżeństwie, czy w związku nieformalnym ma jedno niezmienne podłoże. Rzeczowe traktowanie partnera/partnerki i strach przed tym, że ktoś może nam odebrać kogoś, kogo kochamy. Strach ten spowodowany jest kompletnym brakiem zaufania i nieuzasadnioną zazdrością, oraz osądzaniem drugiego człowieka wzglądem swojej osoby. Początki zniewolenia w związku nieformalnym zaczynają się w momencie, którego się nie dostrzega. Pierwszym niezauważalnym, lecz bardzo istotnym sygnałem zniewolenia jest zaprzestanie kontaktów z rówieśnikami na takim samym poziomie jak były one poprzednio. Dzieję się tak, ponieważ prośby partnera/partnerki, aby nie wychodzili z kolegami/koleżankami tylko z nim/nią w pewnym sensie nie są zakazam a tylko stawianiem ultimatum, albo ja albo oni. Jednak zachowanie tego typu jest szantażem emocjonalnym, który podchodzi pod manipulację.

W małżeństwie zniewolenie może polegać na sprawdzaniu telefonu, poczty email , czy innej kontroli, lecz jak zostało wyżej wspomniane głównie polega na szantażu emocjonalnym. Stawia się swojego partnera/partnerkę przed wyborem, albo będziesz ze mną na moich warunkach, albo koniec. Niestety większość osób ulega takim szantażom i żyje w związkach opartych na takim szantażu i zniewoleniu. Zauważalne jest to w przypadkach, kiedy twój/twoja przyjaciółka/przyjaciel poznaje faceta/kobietę i nagle nigdy nie znajduje czasu na chwilę rozmowy, czy spotkanie z przyjaciółmi. Z czasem kontakt się urywa i przyjaźń znika w powietrzu jak kamfora. Zachowanie tego rodzaju jest o tyle złe i niezdrowe, ponieważ nie wiadomo kiedy będziemy potrzebowali od kogoś pomocy czy wsparcia. Pytanie, czy da się walczyć ze zniewoleniem i stworzyć związek oparty w 100% na zaufaniu jest oczywiste, ponieważ można.

Najprostszym rozwiązaniem, aby unikać zniewolenia, ale i także samemu nie zniewalać, jest zmiana postrzegania drugiego człowieka. Nie oceniaj swojego partnera/partnerki względem swojej osoby lub zachowaniem innych osób z otoczenia. Nie każdy jest taki sam, każdy człowiek różni się od siebie wieloma cechami charakteru i postrzeganie wszystkich poprzez pryzmat tych samych cech nie pozwoli zbudować związku pozbawionego zniewolenia. Miłość jest sztuką, która nie jest oparta na dopasowaniu zewnętrznym, estetyce czy doskonałości, ale na biciu serc w tym samym rytmie. Dlatego traktuj swojego partnera/partnerkę tak, jak ty chcesz być traktowany/traktowana i pozwól żyć innym tak, jak ty wyobrażasz sobie swoje szczęśliwe życie.

Jak oceniasz nasz artykuł?

/ 5.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

REKLAMA: Antyki meble druk na folii Warszawa projekty domów Poznań Laryngolog Wrocław Wycena działek/mieszkań Wrocław ekspres na kapsułki dystrybutor kawy lavazza montaż i serwis klimatyzacji Warszawa projektowanie ogrodów charakterystyka energetyczna Fototapety Norwegia podatkiNajlepszy dj na wesele domy z bali architektura i projektowanie wnętrz Trójmiasto montaż klimatyzatorów warszawa Biuro rachunkowe Leszno Wynajem apartamentów Gdańsk polnische Fenster fotograf ślubny Łódź tworzenie aplikacji mobilnych geodeta łódź przydomowe oczyszczalnie ściekówzespół na wesele WarszawaFotograf ślubny WrocławKosmetyki naturalneLavazza dla firm Zarządzanie najmemMedycyna naturalna Pojemniki Meble ogrodowe Zabawy edukacyjneMotoryzacjaInteligentny dom