Brak śmiałości u mężczyzn

Brak śmiałości u mężczyzn. Nieśmiałość to coś, co blokuje człowieka i nie pozwala mu realizować swoich marzeń oraz być szczęśliwym. Mężczyzna, który jest bardzo nieśmiały zawsze myśli o sobie, że nie jest przystojny, że żadna go nie zechce i pozostanie zawsze sam. Takie myślenie jest czymś, co towarzyszy każdemu nieśmiałemu facetowi. Naturalne jest to, że doprowadza do samotności na życzenie. Osoba taka, mimo że jest zauważana przez kobiety, nie zrobi pierwszego kroku i nie nawiąże znajomości. Nieśmiałość to stan umysłu, a nie ciała, który można skutecznie przezwyciężyć i zacząć cieszyć się życiem. Facet, któremu brakuje w życiu śmiałości, blokowany jest negatywnymi myślami, że jak podejdę, to mnie wyśmieje, czy jak się odezwę, to będzie niezły ubaw ze mnie. Wtedy natychmiast rezygnuje i nie podejmuje żadnych kroków. Bark śmiałości to problem, który nie pozwala facetowi realizować swoich marzeń również w sferze zawodowej. Mimo że ma ciekawy pomysł i jest do tego przekonany, to jednak nie zrobi nic, co mogłoby go narazić na negatywne komentarze ze strony otoczenia. Osoby nieśmiałe bardzo ciężko przyjmują krytykę i negatywne opinie, często nie potrafią się z tym pogodzić i popadają w depresję.

Dlatego ważne jest, aby nie oglądać się na innych, lecz robić swoje, ponieważ to, jak będzie wyglądało Twoje życie, zależy tylko od Ciebie. Nikt za Ciebie go nie przeżyje, nie ułoży oraz nie sprawi, że będziesz dobrze zarabiał, jeśli sam się o to nie postarasz. Wystarczy spojrzeć na innych i zobaczyć, jakie szalone pomysły realizują te osoby i czy się przejmują opinią innych. Prawdziwi przyjaciele będą ci kibicować, nie będą krytykować Twojej osoby i podjętych działań. Dlatego, aby przełamać w sobie nieśmiałość, trzeba zrobić przegląd swojego otoczenia i zastanowić się, czy warto ciągle dostosowywać się do innych i żyć tak, jak oczekuje tego otoczenie. Szablonowość i robienie w życiu tylko tego, czego oczekują inni, aby się nie narazić znajomym i nie zostać wyłączonym z grupy, sprawia, że człowiek robi to, co inni, czyli mimo że np. nie chce studiować danego kierunku, czy na danej uczelni, to robi to tylko po to, aby nie być gorszym. Osoby nieśmiałe chcą za wszelką cenę dostosować się do panujących warunków i nie oceniają trzeźwo działań grupy ani swoich, mimo że czasami są niezgodne z prawem, czy wartościami, jakie się wyznaje.

Nie chcą być samotni i uważają, że skoro inni się tak zachowują i tak kreują swoje życie, to widocznie tak trzeba, bo bycie innym doprowadzi do bycia samemu. Zaczyna się wtedy sięganie po alkohol w dużych ilościach, narkotyki, czy ciągłe imprezowanie, co kończy się tragicznie. Otrzeźwienie przychodzi dopiero wtedy, kiedy człowiek dozna krzywdy w wyniku nieprzemyślanych działań. Brak śmiałości to brak samodzielnego myślenia, które przysłaniane jest fikcyjnymi obawami o finał danego działania. Rzeczywistość jednak jest inna i każdemu daje szanse na rozwój i poznanie fantastycznej dziewczyny. Tylko indywidualizm i realizacja swoich nawet najbardziej szalonych pomysłów, mogą przynieść ci wiele korzyści. Jeśli się nie spróbuje, to człowiek nigdy nie dowie się, jaki będzie finał. Na tym polega nabywanie doświadczenia życiowego, które kształtuje osobowość człowieka i jego światopogląd. Jeśli chcesz coś bardzo zrobić, ale nie umiesz się przełamać, to zamknij oczy i wyobraź sobie tylko pozytywny finał, a odblokujesz się i zobaczysz, że możesz być szczęśliwym i spełnionym człowiekiem, mając przy tym rodzinę i uśmiech na twarzy.

Dodaj komentarz