Czy istnieje przyjaźń damsko- męska?

Czy istnieje przyjaźń damsko- męska? Na ten temat jest wiele opinii i jak pokazuje życie nie jest możliwe jednoznaczne określenie, czy tak, czy nie. Można jednak odpowiedzieć sobie na pytanie, czym jest przyjaźń, czy tym samym co miłość? Każdy człowiek słowo przyjaźń definiuje na własny sposób, stąd tyle opinii na ten temat. Na pewno w przyjaźń nie wierzą osoby, które są zaborcze w stosunku do kobiet i mają dominujący charakter. Oceniają innych według siebie, czyli uważają, że jeśli ktoś tak jak ja jest zaborczy i chorobliwie zazdrosny, to każdy mężczyzna, tak myśli. Przyjaźń damsko- męska, bez wątpienia istnieje i jest naturalną częścią życia. Jeśli nie podoba ci się, że twój chłopak czy dziewczyna chodzi do przyjaciela, czy przyjaciółki, to zastanów się, dlaczego tak myślisz.

Może dlatego, że przyjaciel daje jej to, czego nie dajesz jej ty, czyli zrozumienia, wyrozumiałości, nie oceni i wysłucha. Jeśli nie pozwalasz mieć swojej kobiecie czy facetowi przyjaciół to oznacza, że nie ufasz swojemu partnerowi. Wiele osób uważa, że nie ma przyjaźni damsko- męskiej, ponieważ prędzej czy później dojdzie do zakochania się przez faceta w kobiecie. Zapewne osoby wysuwające takie teorie zakochały się w swoim przyjacielu czy przyjaciółce i mówią to na podstawie swoich doświadczeń. Człowiek z natury jest istotą myślącą i potrafi zapanować nad instynktami. Potrafi również ocenić czego mu wolno, a czego nie wolno.

Dlatego człowiek rozważny jest w stanie podejść do drugiego człowieka jako do przyjaciela, a nie obiektu zainteresowania. Natomiast niezrozumiałe jest to, dlaczego człowiek z powodu czyjejś zaborczości i zazdrości ma zamykać się na ludzi. Człowiek nie jest niczyją rzeczą, lecz istotą myślącą i posiadającą uczucia. Wielu mężczyzn i wiele kobiet uważa, że jeśli on lub ona spędza dużo czasu z przyjacielem, to od razu ma romans i nas już nie chce. Zapamiętaj, że przyjaźń damsko- męska to znajomość oparta na zaufaniu i szacunku.

Dodaj komentarz