Czy warto szukać faceta na siłę?

Czy warto szukać faceta na siłę? Wśród kobiet szukających na siłę faceta, zdania na ten temat są podzielone. Część kobiet uważa, że facet sam nie przyjdzie, a druga część sądzi, że miłość przychodzi sama w najmniej oczekiwanym momencie. Odpowiedź na pytanie, czy warto szukać na siłę faceta, wymaga zastanowienia się nad kilkoma kwestiami. Zawsze należy pamiętać, że ludzie nie są zabawkami i mają uczucia. Szukanie na siłę faceta, przeważnie wygląda dość klasycznie. Kobiety zaczynają odwiedzać serwisy randkowe, czaty oraz lokale, gdzie bywają faceci szukający kobiet i rozpoczynają swój podryw. Kryteria, według jakich dobierają kandydata, są bardzo proste, przeważnie musi być starszy, wyższy i przystojny. Kwestia uczuć nie wchodzi w grę, bo kobiety takie uważają, że miłość z czasem przyjdzie sama. Otóż jest to najbardziej mylne podejście, ponieważ oprócz powierzchowności faceta, którego poznaje się w sieci, nie wie się nic na jego temat. Dlatego człowiek powinien spokojnie czekać, aż spotka na swojej drodze miłość, obserwując znaki, jakie przekazują panowie z otoczenia, nie udając przy tym niedostępnej i niezainteresowanej. Wiele kobiet wbrew sobie, właśnie tak postępuje i nie pozwala zbliżyć się żadnemu facetowi, poprzez wysyłanie negatywnych znaków.

Dlatego nie można z jednej strony dawać facetom znaków, że nie jest się zainteresowaną, po czym szukać na siłę w nieodpowiednich miejscach.Ponieważ, tak naprawdę zaprzeczanie samej sobie, doprowadzi kobietę do samotności. Szukając na siłę, można znaleźć przystojnego i inteligentnego faceta, lecz nie miłość. Miłości nie można się nauczyć ani z czasem sprawić, że ktoś nas pokocha. Uczucie do drugiego człowieka albo jest, albo go nie ma i nie będzie. Dlatego związki kobiet z facetami, których poznały na siłę, są bardzo nietrwałe i słabe. Na początku kobiecie wydaje się, że wystarczy, aby facet jej się podobał i był taki, jakiego chciała poznać, bo uważa, że miłość nie odgrywa ważnej roli w związku, lecz ważniejsze jest dopasowanie. W wielu przypadkach okazuje się to fikcją i przynosi rozczarowanie. Dlatego, aby znaleźć miłość życia, trzeba rozglądać się dookoła siebie i być otwartą na ludzi. Szukanie na siłę faceta, przynosi czasem bardzo negatywne skutki i problemy, które ciężko później rozwiązać. Sytuacją taką może być chwilowa uległość i niechciana ciąża z facetem, do którego nic się nie czuje, a jednak poszło się z nim do łóżka z czystej samotności. Innym problemem, który może wyniknąć z szukania na siłę faceta przez kobietę, może być danie komuś złudnej nadziei i zranienie uczuć faceta.

Czasem bywa i tak, że kobieta szukając na siłę faceta, w krótkim czasie nawiązuje wiele znajomości, które są wszystkie chybione, a sama popada w zniechęcenie i frustrację. Konsekwencjami szukania na siłę faceta, są również rozwody po krótkim czasie małżeństwa i rozstania często bolesne dla członków rodziny. Dlatego, aby unikać takich sytuacji, pozwól działać losowi i daj mu czas, aby postawił na twojej drodze kogoś, do kogo od razu coś poczujesz i nie będzie on chciał wyjść z twojej głowy. Wtedy nie będziesz miała wątpliwości i nie rozczarujesz siebie ani drugiej strony. Będziesz miała szansę stworzyć szczery związek, oparty na trwałych fundamentach, a nie tylko na fizyczności. Nie zawsze jest tak, że faceta, z którym spędzi się resztę życia, spotyka się tylko w młodym wieku. Nie wolno sugerować się tym, że jak większość ma kogoś w młodym wieku, to i u każdego musi być tak samo. Czasem na prawdziwą miłość czeka się wiele lat. Nigdzie nie jest powiedziane to, że człowiek powinien mieć męża/partnera w określonym wieku. Dlatego zawsze postępuj tak, aby nie ranić siebie i drugiej strony. Stawiaj na zdrowe relacje, które nie doprowadzą do czegoś złego i toksycznego, lecz tylko do czegoś dobrego i rozwojowego.

Dodaj komentarz