Dlaczego mój facet jest o mnie chorobliwie zazdrosny?

Dlaczego mój facet jest o mnie chorobliwie zazdrosny? Ten problem dotyka wiele kobiet. Facet jak samiec uważa, że kobieta jest jego rzeczą, własnością, którą tylko on dysponuje. Zapomina, że kobieta ma wolną wolę i wolny wybór i nie jest rzeczą. Zazdrość spowodowana jest również zaborczością, strachem przed utratą swojej kobiety i chorą wyobraźnią. Ocenia kobietę według siebie. Czyli, jeśli uważa, że byłby w stanie zdradzić ciebie z przyjaciółką, to uważa, że i ty to samo możesz zrobić w przyszłości. Objawami chorobliwej zazdrości może być kontrolowanie ciebie gdzie chodzisz, z kim i kiedy wrócisz, oraz sprawdzanie poczty email, kont na portalach społecznościowych, sprawdzanie gg, czy komórki. Kobieta nigdy nie powinna się godzić na taką inwigilację swojemu facetowi. Jeśli on tego od ciebie wymaga, to znaczy, że pewnie sam był inwigilowany przez poprzednią partnerkę, lub uwielbia mieć pełną kontrolę nad wszystkim.

Jeśli mu na to pozwolisz, to pokażesz mu tym , że dajesz przyzwolenie na kontrolę , a co za tym idzie, dajesz się stopniowo zamykać w złotej klatce. W późniejszym czasie takie zachowania mogą doprowadzić do koszmaru. Chorobliwa zazdrość ma swoje objawy, na które ty nie reagujesz. Na początku uważasz, że tak ciebie kocha i to dlatego tak się zachowuje. Ty z tego powodu się cieszysz, a tak naprawdę dajesz się stopniowo zniewalać. Kiedy cię inwigiluje to sądzisz, że bardzo interesuje się twoim życiem, a ty nie chcesz mieć przed nim tajemnic. Jednak on rozumie to inaczej. Wyczuwa w tobie słabość i utwierdza się w tym , że jesteś jego rzeczą. Nie próbuj mu tłumaczyć, że to tylko przyjaciel, że nic się nie dzieje, bo to i tak nic nie da. Chorobliwa zazdrość nie ma nic wspólnego z miłością. Jeśli uważasz, że mu to minie, to odwlekasz coś nieuniknionego.

Chorobliwa zazdrość objawia się tym, że twój uśmiech do nieznajomego faceta może wywołać w nim wściekłość i może cię uderzyć. Kiedy już dojdzie do przemocy, ciężko ci będzie uwolnić się od tego człowieka. Dlatego jeśli zauważasz, że zaczyna ciebie traktować przedmiotowo, to pomyśl co będzie dla ciebie lepsze. Człowiek chory na zazdrość jest w stanie zrobić dosłownie wszystko. Chorobliwa zazdrość to zalążek do paranoi. Dlatego uważnie obserwuj jak postępuje chorobliwa zazdrość u twojego faceta, jeśli wymyka się spod kontroli, to odpowiednio zareaguj. Nie daj się krzywdzić, bo nie jesteś rzeczą.

1 komentarz

  • Nie wiem dlaczego ale mój facet jest o mnie chorobliwie zazdrosny. Nie mogę z nikim porozmawiać czy się do niego uśmiechnąć bo mam romans od razu. Kocham go i nie chce od niego odchodzić ale nie wiem już co robić. Miałyście dziewczyny taką sytuację i jak sobie poradziłyście?

Dodaj komentarz