Dlaczego nie mogę poznać normalnej kobiety?

Dlaczego nie mogę poznać normalnej kobiety? Podobnie jak u kobiet, problem ten spowodowany jest nadmiernym przecenianiem swojej osoby. Wielu mężczyzn uważa, że pasuje do nich bardzo atrakcyjna kobieta i tylko takiej szukają. Kiedy na swojej drodze poznają kobietę niespełniającą wygórowanych wymagań, zadawane jest wtedy pytanie, dlaczego nie mogę poznać normalnej kobiety. Mężczyźni podobnie jak kobiety, normalność odbierają jako ideał. Niestety ideałów nie ma i nie ma możliwości poznania takiej osoby. Idealna kobieta czy idealny mężczyzna to twór serialowy i nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Faceci przede wszystkim stawiają u kobiet na wygląd a dopiero później na charakter. Kiedy po czasie okazuje się, że oprócz wyglądu, kobieta nie spełnia naszych oczekiwań, padają pytania, dlaczego nie mogę poznać nikogo normalnego. Czym jest tak naprawdę normalność?

Nie ma jednoznacznej definicji normalności, która określi, co wchodzi w jej skład. Dla większości facetów normalna kobieta to taka, która w każdym etapie związku będzie idealnie pasować do faceta. Czyli w pierwszym etapie szalona i namiętna, w drugim zakochana i wierna, a w trzecim dobra matka i żona. Przeważnie po pierwszym etapie okazuje się, czy kobieta jest tą, którą się szukało, czy też nią nie jest. Różnica pomiędzy normalnością a realnością jest bardzo duża i wpadanie w samo zachwyt doprowadza do samotności. Stawianie sobie za cel, bycie z kobietą, u której realnie nie ma się szans, doprowadza tylko do frustracji. Dlatego, aby spotkać kobietę normalną, należy wybierać taką, która będzie spełniała nasze oczekiwania i w efekcie taka znajomość doprowadzi do sfinalizowania związku. Aby unikać rozczarowań należałoby zastanowić się, co tak naprawdę potrzebujemy do pełni szczęścia i postawić na wyżej wymienione cechy u kobiet.

Czyli na to, co zawsze będzie dla nas ważne, a nie tylko przez jakiś czas. Tylko trwałość uczuć jest w stanie dać szczęście człowiekowi. Jeżeli zadajesz sobie pytanie, dlaczego nie możesz poznać normalnej dziewczyny, to zastanów się i dokładnie przeanalizuj swoje wymagania oraz obiektywnie spójrz na swoją osobę, nie uważaj się za kogoś lepszego, niż w rzeczywistości jesteś. Zawsze staraj się trzeźwo oceniać sytuację i wyciągaj konstruktywne wnioski podczas poznawania drugiej osoby.

Dodaj komentarz