Jak dbać o żonę?

Każdy z nas chciałby, aby dbano o niego i interesowano się nim w troskliwy sposób. Dosyć często kobiety uważają, że instytucja małżeństwa jest przereklamowana, ponieważ po zawarciu związku małżeńskiego wszystko się zmienia. Małżonek staje się inny niż wtedy, kiedy musiał się starać o kobietę. Przestaje o siebie dbać, nie wykazuje takiego zainteresowania swoją żoną i nie spełnia jej zachcianek jak przed ślubem. W takiej sytuacji kobieta szuka sposobu, jak sprawić, aby małżonek dbał o mnie tak, jak przed ślubem. Bez wątpienia o swoją żonę należy dbać zawsze, bez względu na okoliczności, oraz wykazywać zainteresowanie jej osobą. Nie chodzi tutaj o ciągłe zapraszanie żony do kina, czy na kolacje do restauracji i kupowanie bukietów kwiatów, lecz zwyczajnie wyręczanie jej czasem w codziennych obowiązkach, podarowanie kwiatka i rozmawianie z nią. Zwłaszcza młode mężatki zauważają po ślubie u swoich mężów jak pojawiają się u nich brzuchy, lub przestają się zwyczajnie myć czy też golić.

Uważają, że już im nie zależy tak bardzo na swoim wyglądzie i wszystko im jedno, jak będą postrzegani przez małżonkę. Dlatego zainteresowanie żoną i pokazanie jej, że jest dla nas tak samo ważna jak przed ślubem, może być po przez dbanie o higienę osobistą, czy o wygląd zewnętrzny, aby kobieta wiedziała, że starasz się dla niej, ponieważ nadal ci tak samo mocno zależy. Oczywiście nie można traktować żony jak księżniczki i robić za nią dosłownie wszystkiego, ponieważ nie na tym to polega. W małżeństwie role muszą być podzielone tak, aby nie dochodziło do nieporozumień. Dlatego ustalenie zasad i podział obowiązków jest równie ważny jak dbanie o higienę osobistą. Oczywiście nie wolno robić z żony swojej służącej, która ma zajmować się całym domem i nie może mieć możliwości korzystania z wolnych chwil dla siebie. Jeżeli dochodzi do najmniejszego nieporozumienia, staraj się od razu wyjaśnić sytuację, nie pozwalając, aby twoja małżonka ulegała wewnętrznej złości i przez to unikaniu rozmowy z tobą. Trzeba pamiętać, że dbanie o małżonkę nie jest czymś, co wymaga dużego wysiłku czy wyrzeczeń.

Wspólne życie nie polega na wzajemnej walce czy zakazach, tylko na wspólnym podejmowaniu decyzji, uszanowaniu swoich zdań i podziale ról. W małżeństwach, które nie są oparte na miłości, nawet wielka dbałość o małżonkę w żaden sposób nie przyniesie efektów, ponieważ zwyczajnie nie jesteśmy kochani. W takich przypadkach wyjaśnienie sobie całej sytuacji i ustalenie zasad jest niezbędne. Nie zawsze twoja małżonka może mieć ochotę na to samo co ty i przymuszanie jej do czegokolwiek jest błędem. Pokaż swojej żonie, że ma wybór, że może samodzielnie podejmować decyzje i, że w waszym małżeństwie jest partnerstwo a nie jednostronna dyktatura. Traktuj żonę tak, jak ty chciałbyś być traktowany, czyli z szacunkiem i zrozumieniem.

Dodaj komentarz