Jak dobrać partnera w dojrzałym wieku?

Jeśli zadajesz takie pytanie, to znaczy, że sam/sama nie wiesz do końca czego chcesz. Tylko dlatego, że jesteś w dojrzałym wieku, to nie traktuj siebie jak człowieka, który wymaga specjalnej troski. Wiek nie ma nic do rzeczy, czy masz 20 lat, czy 50 lat, to dobór partnera powinien przebiegać według takich samych kryteriów. Oczywiście kobiety dojrzałe mają trochę wyższe wymagania niż młoda osoba. Od początku musisz wiedzieć kogo szukasz, czy męża, czy kochanka. Ważne jest to ponieważ, jeśli na początku postawisz sobie złe założenie co do faceta, to z czasem gdyby nie wyszło, mogłabyś powiedzieć, że myślałaś, że jest inny, że się zmieni, że pomyliłaś się co do niego. Bardzo często dojrzałe kobiety poznają młodych mężczyzn z nadzieją, że ich marzenia się spełnią, bardzo dobrze wiedząc, że on ma inne zamiary co do ciebie, dlatego jest to tak ważne.

Kiedy już wiesz kogo chcesz, to zastanów się jakie powinien mieć cechy charakteru i czy pasują do twojego charakteru. Aby unikać kłótni, staraj się omijać charaktery dominujące u mężczyzn, a skupiaj się na umiarkowanych pozbawionych cech przywódczych. Pamiętaj również, że potrzebujesz mężczyzny, który będzie ciebie rozumiał i który będzie spełniał twoje oczekiwania. Jeśli masz dzieci, to musi być ktoś, kto będzie akceptował, że je masz i stanie się dla nich przyjacielem. Jeśli jesteś wdową z małymi pociechami, to powinien być taki mężczyzna, który postara się zastąpić dzieciom ojca. Powinien to być również człowiek stateczny z ustabilizowaną sytuacją życiową. Twój wybór nie może być chybiony, lecz musi być jak najbardziej staranny i przemyślany, jeśli np. dzieci go nie zaakceptują, a ty tak, to będzie pewien konflikt pomiędzy tobą a dziećmi.

Natomiast jeśli dzieci zaakceptują jego, a ty z czasem stwierdzisz, że to nie to, no to dzieci mogą mieć żal, ponieważ zdążą przywiązać się do niego. Poza tym, będąc panną bez dzieci, ale mając swoje lata, należałoby pamiętać, że nie możesz pozwolić sobie na kogoś, kto mógłby ciebie zostawić np. gdybyś zaszła w nieoczekiwaną ciążę. Podczas doboru partnera musisz pamiętać, że nieważne ile ma lat, to i tak ma swoje przyzwyczajenia, które tobie mogą przeszkadzać. Ale tym nie ma co się zrażać, ponieważ każdy człowiek jest inny. Dlatego szukając wymarzonego faceta w średnim wieku, zapamiętaj, że nie każdy facet się do tego nadaje i dobieraj tak, abyś wiedziała, że jest to twój najlepszy wybór i najbardziej zbliżony do tego, jaki ułożyłaś sobie w głowie.

Dodaj komentarz