Pozycjonowanie stron www Lublin Cześci samochodowe Jak mówić NIE swojemu partnerowi?

Jak mówić NIE swojemu partnerowi?

4.7
(113)

Jak mówić NIE swojemu partnerowi? Nieumiejętność mówienia NIE swojemu partnerowi jest bardzo poważnym problemem u wielu kobiet. Przedmiotowość, jaka panuje w wielu związkach niejednokrotnie doprowadza do licznych nieprzyjemnych incydentów. Dla wielu kobiet jest to temat tabu. Wiele kobiet uważa, że jako żona ma obowiązki małżeńskie i nie ma prawa mówić swojemu partnerowi NIE. Poprzez takie zachowania ulega szantażowi emocjonalnemu. Niektóre kobiety uważają, że odmawianie partnerowi doprowadzi do jego odejścia. Takie myślenie może doprowadzić do gwałtów w związku, chorego uzależnienia i poddaństwa na podłożu strachu. Każda kobieta ma prawo do decydowania o sobie. Mówiąc NIE trzeba pamiętać, że kobieta nie jest rzeczą. Nie jest czyjąś własnością, która ma być zawsze do dyspozycji na życzenie swojego partnera. Pamiętaj, że mówiąc NIE musisz pamiętać o argumentowaniu swojej decyzji. Mężczyźni nie otrzymując argumentów same sobie je tworzą. Niestety przeważnie wygląda to tak, że w większości są to bzdury wyssane z palca. Jeśli nie chcesz czegoś zrobić bo po prostu nie masz ochoty ani nastroju , to wiedz, że twój partner ma obowiązek to uszanować.

Jeśli nie jest w stanie tego uszanować, to znaczy, że traktuje cię przedmiotowo i nie interesuje go to, co ty akutarat czujesz, ale interesuje go tylko to, czego on chce. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem byłoby przeprowadzenie konstruktywnej rozmowy pełnej merytorycznych argumentów, a nie wymówek ” nie, bo nie”. Poza tym nie jesteś maszyną do spełniania obowiązków. Jeżeli żadne argumenty nie trafiają do twojego partnera i nadal upiera się przy swoim, to musisz pamiętać, że nie możesz dać się krzywdzić za cenę toksycznego związku. Oczywiście staraj się podczas takiej rozmowy nie doprowadzać do kłótni , która będzie podsycać was obojga. Jeżeli dzieje ci się w związku krzywda, twój facet wymusza od ciebie odbycie stosunku wbrew tobie, pomiata tobą i traktuje jak rzecz bez uczuć, to odpowiednio zareaguj. Jest wiele instytucji ,które w takich sytuacjach pomagają. Nie możesz bagatelizować takiego traktowania twojej osoby i odwlekać decyzji , która może takie postępowanie zmienić, ponieważ z czasem jest jeszcze gorzej, a ty jesteś człowiekiem i zasługujesz na szacunek. Strach nie może decydować za ciebie. Zawsze mów swojemu partnerowi co ci leży na sercu i nie pozwalaj, aby do waszego związku wkradły się niedomówienia.

Zapraszamy do oceny

4.7 / 5. 113

Leave a Comment

Rzeczoznawca majątkowy Wrocław projektowanie ogrodów fotografia ślubna lublin filmy biznesowe Biuro księgowe Błonie naklejki akcesoria wędliniarskie Hausbetten Kinderbedden Zegarki męskie System zarządzania energią