Jak odświeżyć związek?

To pytanie zadają najczęściej osoby, które z założenia postawiły sobie bliskość fizyczną na pierwszym miejscu i tylko tego szukali u partnerki/ czy partnera. Jak wskazuje na to samo słowo, związek dwóch osób, przeważnie mężczyzny i kobiety, czyli dwóch osób myślących całkiem inaczej. W tym miejscu trzeba zaznaczyć jak ważny jest dobór odpowiedniego partnera na samym początku. Osoby pytające jak odświeżyć związek, chyba od początku nie miały pomysłu na to co planowały i mogło to być to tylko improwizacją. Kobiety mówią, że związek wypala się pomału, że jest nudno. Natomiast mężczyźni, mówią w takiej sytuacji, że kobieta jest inna niż na początku, unika czułości, zachowuje dystans, że bardzo się zmieniła. Ludzie, którzy nie dopatrują się w tym problemu, a jedynie stagnację, starają szukać porad jak cudownym sposobem zrobić tak, aby było jak na początku.

Uważają, że zaproszenie do kina, na dyskotekę, czy na wspólny wyjazd Pomorze coś odmieni i zbliży ich do siebie. Niestety tak płytkie myślenie jest najczęstszym powodem rozpadu związku bez próby ratowania jego. Na początku szukając powodu, dlaczego tak się zmieniła czy zmienił, zastanów się jakie oboje mieliście założenia na początku. Bardzo często zapominamy o korzeniach związku, jego założeniach i uważamy, że po czasie są już nieważne. Pamiętliwość kobiet sprawia, że niełatwo jest przekonać je, że możemy wspólnie to naprawić. Na odświeżenie związku najlepsza jest podróż w przeszłość do początku myśli i wyodrębnienie tego, co oboje sobie zakładaliście. Jeśli cokolwiek planowaliście, wyrobiliście sobie oczekiwania w stosunku do siebie, starajcie się wdrażać je w życie, abyście oboje czuli, że wszystko idzie do przodu a nie stoi w miejscu.

Związki trwające przez 7 lat bez jakiejkolwiek realizacji doprowadzają, że nowy dzień nie wnosi nic nowego. Kobieta może myśleć, że taki związek nie ma sensu, ponieważ od początku jest niezmienny. Kobiety w głębi duszy są romantyczne i marzą o tym, aby kiedyś wyjść za mąż. Uważają, że zegar biologiczny tyka i że dalsze czekanie nic nie da, a ty zastanawiasz się, co złego się dzieje, że związek się sypie. Jeśli chcesz odświeżyć związek, to sięgaj myślami głębiej niż wzrokiem . Staraj się wraz ze swoją partnerką stawiać cele, które możecie razem realizować, to bardzo was zbliży do siebie.

Dodaj komentarz