Jak przełamać chorobliwą nieśmiałość?

W Internecie można znaleźć wiele genialnych porad jak przełamać w sobie nieśmiałość. Autorzy starają się wskazać przyczynę nieśmiałości i wytyczyć drogę jak z nią walczyć. W nieśmiałości doszukują się czegoś czego nie ma. Niestety żadna z tych porad nie daje jednoznacznej odpowiedzi jak przełamać w sobie nieśmiałość, ale jest w nich wiele oceniania i wytykania. Ludzie nieśmiali cechują się dużą wrażliwością, a to jest pozytywna cecha. Aby pokonać nieśmiałość trzeba zacząć od nastawienia psychicznego. Nie wolno dać sobie wmówić, że nasza nieśmiałość jest wadą czy ułomnością, ponieważ takie nastawienie może tylko pogłębić naszą niechęć do walki z nieśmiałością. Dzieje się tak dlatego, ponieważ od początku emanujemy negatywną energią i nastrajamy swój organizm tak, aby nas blokował. To wszystko zależy od ciebie czy chcesz się przełamać czy nie.

Przełamanie nieśmiałości jest prostsze niż się wydaje. Problem nieśmiałości polega na lęku przed tym, co możemy usłyszeć w odpowiedzi na to, co powiedzieliśmy do tej osoby. Będąc osobą nieśmiałą i stojąc przed kobietą czy mężczyzną, w zależności do której płci odczuwamy nieśmiałość, ma się w głowie milion myśli. Nam osobiście wydaje się, że mamy pustkę, ponieważ podświadomie uważamy, że czego byśmy nie powiedzieli, to zostanie to odebrane ze śmiechem czy niezrozumieniem. Skoro potrafimy rozmawiać z przyjacielem czy przyjaciółką i nie odczuwamy nieśmiałości, to oznacza, że każdy nieśmiały człowiek boi się nieznanego. Dlatego, aby to przełamać należy stanąć przed osobą, z którą chcemy porozmawiać i zacząć improwizować, czyli zachowywać się jak profesjonalny aktor, po którym nie widać żadnej tremy.

Wyrób w sobie myśl ,że aby wygrać , trzeba grać. Na początek nie należy poruszać tematów, które mogłyby wprowadzić w nas zakłopotanie. Na pierwszą rozmowę, aby przełamać lody należałoby rozmawiać o tym co nas otacza, czyli jeśli jesteśmy w sklepie to o zakupach, jeśli w szkole to o szkole, a jeśli w parku to o przyrodzie. Wtedy nawiążemy dialog i przekonamy się, że nie jest tak źle jak myśleliśmy. Rozmowy tego typu należałoby nawiązywać z płcią, do której czujemy nieśmiałość, jak najczęściej jak jest to możliwe. Z czasem staraj się poruszać tematy luźniejsze. Z czasem efekty mogą być naprawdę zaskakująco pozytywne dla nas samych.

Dodaj komentarz