Jak przyciągnąć spojrzenia płci przeciwnej?

Każdy człowiek chciałby być zauważalny i postrzegany jako atrakcyjna osoba. Wiele osób dwoi się i troi, aby wyróżniać się z tłumu i przyciągać spojrzenia płci przeciwnej. Niektórzy uważają, że najważniejszy jest charakter i poczucie humoru, bo te cechy przyciągają płeć przeciwną. Oczywiście, jest to ważne, aby coś sobą prezentować i mieć do powiedzenia. Jednak każdy człowiek jest wzrokowcem, dla którego wygląd ma ważne znaczenie. Jeśli ktoś się nam nie podoba, to nie ma na to siły i nic tego nie zmieni. Każdy człowiek ma w sobie dużo uroku, który wystarczy odpowiednio wyeksponować. Nieważne, czy jest się bardzo szczupłą osobą, czy grubszą, zawsze można dobrze i atrakcyjnie wyglądać. Ważne jest, aby podczas stylizowania swojej osoby, robić to umiejętnie, a także z gustem.

Podstawowe błędy popełniane przez kobiety i mężczyzn podczas doboru ubrań.
Najbardziej zauważalnym błędem, jaki popełniają ludzie podczas doboru kreacji, jest kompletnie nie trafiona kolorystyka, która przedstawia naszą osobę w złym świetle. Przykładem takim może być noszenie ciuchów w ciemnych kolorach, przez osoby szczupłe. Wyszczuplające kolory na chudym człowieku, tworzą obraz niedożywionej lub chorej osoby. Dlatego ważne jest to, aby kolorystyka była odpowiednia dla Twojej sylwetki. Dla osób szczupłych, najlepsze są jasne kolory, które podkreślą sylwetkę, nadając jej atrakcyjnego wyglądu. Kolejnym błędem jest noszenie np.: różowych, czerwonych, czy żółtych bluzek, przez osoby otyłe. Taka kolorystyka nie ukryje, lecz uwidoczni to, co powinno być zakryte. Istotnym błędem jest również niewłaściwy dobór stylu do charakteru. Osoby spokojne i zrównoważone powinny dobierać obuwie na lekkim obcasie, lub płaskiej podeszwie w jasnych stonowanych kolorach. Natomiast w rzeczywistości bardzo często wygląda to inaczej. Obuwie dobierane jest bez żadnej logiki. Najbardziej niesmacznym błędem, który popełniany jest prze wiele osób, to eksponowanie niewłaściwej części ciała. Otyli Panowie i Panie zamiast uwydatnić ramiona, czy dekolt, uwydatniają talię. Natomiast osoby szczupłe, zamiast uwydatnić talię i biust, uwydatniają bardzo chude ramiona. Dlatego tak ważne jest, obiektywne ocenianie swojej sylwetki, przed doborem ubioru. Jeśli chcesz przyciągnąć wzrok płci przeciwnej, uwydatniaj to, co w Tobie jest najpiękniejsze i godne wyeksponowania.

Niech kolor odzwierciedli Twoje intencje i charakter.
Ważne jest, aby kolorystyka wyrażała intencje człowieka. Osoba poszukująca partnera/partnerki, powinna stosować kolory wpływające na wyobraźnię, podkreślając tym swoją kobiecość lub męskość. Barwami takimi, mogą być czerwień, róż, zieleń lub błękit. Natomiast osoby, które chcą wyglądać tylko stylowo i odpowiednio do swojego charakteru i np.: miejsca pracy, powinny używać stonowane kolory pastelowe, takie jak szary, niebieski lub kremowy. To nie moda, lecz Twoja osoba jest kreatorem Twojego stylu ubierania. Bardzo często zły dobór kolorów, zamiast przyciągnąć, to zniechęca.

Ubieraj się odpowiednio do sytuacji.
Idąc do pracy, czy do szkoły, ubieraj się tak, aby nie prowokować i wzbudzać kontrowersji. Jak Cię widzą, tak Cię piszą, to powiedzenie najlepiej pokazuje, że inni oceniają nas przede wszystkim po ubiorze. Często zdarza się tak, że do pracy w biurze, kobiety i także mężczyźni zakładają kreacje typowo wieczorowe. Takimi kreacjami są np. sukienki uwydatniające biust i talię, czy w przypadku mężczyzn, luźne i kolorowe koszulki w zabawne emblematy. W przypadku kreacji szkolnych, czasami zakładane są kreacje dyskotekowe, takie jak wysokie obcasy, krótkie spódnice, lub głębokie dekolty. Dlatego zawsze Bądź ubrany/ubrana godnie i ze smakiem. Nie pozwól, aby ludzie mylnie oceniali twoją osobę.

Dobieraj ubiór odpowiednio do wieku.
Mając 18 lat nie stylizuj się na 30-latkę. Używaj ubrań odpowiednich do Twojego wieku, które świetnie oddadzą Twój młody wygląd. Komicznie wygląda to, kiedy kobieta po 40-tce stylizuje się na nastolatkę. Zamiast pokazać w dobrym guście swoją dojrzałość, to sama wymusza na innych przemyślenia i mylne oceny na temat jej osoby. Zła stylizacja może zmylić drugiego człowieka. Widząc 19-latkę wystylizowaną na 35-latkę, wnioski nasuwają się same. Odebrane to może być, jako próba podniesienia samooceny, lub niezadowolenie ze swojego wieku. Dlatego ciesz się swoim wiekiem i nie wstydź się go eksponować.

Dodaj komentarz