Pozycjonowanie stron www Lublin Cześci samochodowe Jak stać się pewnym siebie?

Jak stać się pewnym siebie?

4.8
(201)

Jak stać się pewnym siebie? Brak pewności siebie dla wielu ludzi jest poważnym problemem, który powoduje zaburzenia emocjonalne. Brak pewności siebie objawia się niską samooceną i obniżaniem swojej wartości w oczach innych, a także kompleksami, czy chęcią stania się kimś innym na siłę. Osoby mające problemy z pewnością siebie uważają, że pewność siebie jest domeną wygadanych, atrakcyjnych i inteligentnych ludzi. Niestety nie ma to nic wspólnego z cechami zewnętrznymi, a tylko i wyłącznie z wewnętrznymi. Niską samoocenę kształtują negatywne opinie ludzi z otoczenia. Uważają nas za nieatrakcyjnych, mało inteligentnych i mało interesujących ludzi. Jednak należy brać pod uwagę to, że osoby oceniające nas wyrażają opinię subiektywną. Zaznaczyć trzeba, że ilu ludzi, tyle opinii. Nie każdy każdemu będzie się podobał i nie każdy każdego będzie lubił. Często jest tak, że ktoś obniża naszą samoocenę z zazdrości, lub po prostu dlatego, że czują się lepsi niż są w rzeczywistości. Dlatego nie wolno dać sobie wmówić, że jestem gorszy, czy też brzydszy od innych lub, że czegoś nie potrafię. Należy zawsze pamiętać, że nigdy nikt nie zobaczy w nas kogoś naprawdę wartościowego i fajnego, dopóki nas bardzo dobrze nie pozna. Najlepszymi sposobami, aby stać się pewnym siebie człowiekiem, jest budowanie swojego stylu i odwagi. Stylu, który oparty będzie o jeden niezmienny system wartości oraz poglądy. Aby być pewnym siebie należałoby wykorzystywać swoją wiedzę, swoje poglądy i własne zdanie. Aby pokazać pewność siebie, że masz coś do powiedzenia, wykorzystuj je w rozmowie, bez znaczenia na krytykę. Podczas rozmowy daj rozmówcy do zrozumienia, że wiesz o czym mówisz. Bądź aktywny w dyskusjach i proponuj tematy. Niech twoje umiejętności i zaradność wzmocnią twoją pewność siebie poprzez np. wpisywanie do swojego cv umiejętności , które nie są potwierdzone dokumentem, ale doświadczeniem i wiedzą. Ile jesteś wartym człowiekiem, wiesz tylko ty i nie licz na to, że ktoś ci powie jaki jesteś wspaniały. Nie buduj swojej pewności siebie poprzez pochwały, lecz na cechach swojego charakteru. Nie zarozumiałość, lecz asertywność i szacunek do drugiego człowieka sprawią, że staniesz się pewnym siebie. Wpływ na poczucie bycia pewnym siebie ma wiele czynników. Dlatego czasochłonna praca nad sobą, krok po kroku może dać zamierzony cel, czyli wykształcić w sobie cechy człowieka silnego wewnętrznie i pewnego siebie.

Zapraszamy do oceny

4.8 / 5. 201

1 thought on “<strong>Jak stać się pewnym siebie?</strong>”

  1. Od jakiegoś czasu staram się walczyć z brakiem pewności siebie. Nie jest to takie proste ale możliwe. Staram się myśleć o sobie bardziej pozytywnie i zdarza mi się uśmiechać do kobiet na imprezie. Zdarza się, że uśmiech taki zostaje odwzajemniony. Niby nic ale czuje się pewniejszy siebie i atrakcyjniejszy.

Leave a Comment

e-lumarkokarawanyoponydriver baleriny clarks bestsport24katalog firmapartamenty hiszpania bestsport Statuetki warszawa wola komornik odbiór śmieci warszawa pochlaniaczewilgoci obp materace do łóżkadentysta kraków adwokat-piotr zostandeweloperembus wynajem baron-przeprowadzki.szczecin dom jednorodzinny projekt Pozycjonowanie stron www Warszawabadanie rynku fundraisingdomieszki i dodatki do betonucicha klimatyzacja do mieszkaniaartykuły papiernicze online całoroczny dom nad jezioremferienhaus in polen direkt am seeoutsourcing inspektora ochrony danychlegowiska dla psadeweloper szczecinautomatyzacja sklepowa best field force management softwarebezdotykowe stojące dozowniki płynucellulose sponge manufacturerbucket mop manufacturerfabrikant van maskersfönsterrengöringsdukar bramy garażowe legnicauprawa brokuła