Jak unikać internetowych oszustów podczas podrywu w sieci?

Świat staje się coraz bardziej zabiegany, ludzie się przemieszczają z miejsca na miejsce za pracą, lub lepszym życiem. Życie w ciągłym biegu utrudnia poznanie drugiej połówki. Człowiek zapracowany, w ciągłych wyjazdach nie ma czasu bywać na imprezach i w miejscach, gdzie można kogoś poznać. Dlatego coraz częściej to właśnie Internet staje się miejscem, w którym coraz więcej ludzi poszukuje miłości. Jest to o tyle proste i wygodne, bo nie trzeba ruszać się z domu. Wystarczy odwiedzić odpowiednie serwisy WWW, lub fora internetowe, na których można kogoś poznać. Bardzo często ludzie, którzy raz się sparzyli na szukaniu faceta/kobiety w sieci uważają, że nie jest to miejsce dobre na podryw, ponieważ jest to zbyt anonimowe miejsce, w którym znajduje się coraz więcej oszustów/oszustek podających się za kogoś innego, niż są w rzeczywistości.

Dlatego bardzo trudno uniknąć w Internecie oszustów matrymonialnych. Każdy kto wchodzi na matrymonialne strony WWW w poszukiwaniu miłości, zadaje sobie pytanie, jak uniknąć internetowych oszustów. Odpowiedź na to pytanie wymaga przede wszystkim zastanowienia się nad swoją osobą. Wychodzenie z założenia, że jak inni podają fałszywe imiona, to i ja będę robić to samo, jest błędne i prowokacyjne. Takie myślenie doprowadza do tego, że za kilka lat portale randkowe, czy czaty nie będą miały racji bytu w kwestii poszukiwania miłości w sieci. To użytkownicy sami psują takie miejsca, podając się za kogoś, kim nie są. Wystarczy zastanowić się nad tym, jakby to było, gdyby każdy pisał prawdę. Aby uniknąć internetowych oszustów, przede wszystkim koresponduj tak, aby od razu nie zdradzać o sobie za dużo. Bądź prawdziwy, lecz zdystansowany. Sprawdzaj uzyskane informacje poprzez np. rozmowy na skypie, czyli niech ktoś udowodni, że jest tym, za kogo się podaje. Można też poprosić o numer telefonu, facebooka, czy pocztę, aby sprawdzić wiarygodność. Jeśli ktoś jest uczciwy, nie będzie miał problemu, żeby podać tych danych. Nie umawiaj się w ciemno, oraz nie ufaj temu, co ktoś ci napisze.

Jasno określaj swoje cele, ale także wymagaj jasnego określenia celu rozmówcy, z którym korespondujesz w sieci.Jeśli ktoś nie wie czego chce i czego szuka, oraz boi się odsłonić, to nie kontynuuj rozmowy. Pamiętaj, że jeśli ktoś nie chce nic o sobie mówić, lub opis jest nierealny i zbyt koloryzowany, zakończ rozmowę. Oszuści bardzo często udają ideały, aby przyciągnąć do siebie człowieka. Jeśli ktoś od razu proponuje spotkanie po kilku rozmowach, to zapewne nie ma długofalowych planów i zależy mu na szybkim spotkaniu w nieokreślonym celu . Podobnie, jak ktoś wyskakuje po kilku rozmowach z wyznaniami, czy deklaracjami, to również uważaj. Może to mówić po to, aby przekonać ciebie w jak najszybszym czasie. Każdą rozmowę analizuj i zadawaj pytania, oczekując jasnej odpowiedzi. Oszustów w sieci jest pełno, dlatego zawsze myśl trzeźwo i trzymaj rękę na pulsie.

Dodaj komentarz