Jak zbudować trwały związek?

Trwały związek to marzenie nie jednego człowieka. Związek, który będzie trwał całe życie, idealny, zbudowany przede wszystkim na miłości. Niestety rzeczywistość jest inna i nie łatwo jest zbudować coś trwałego. Trwałość związku zależy od kilku czynników takich jak miłość, szacunek, zrozumienie i wierność. Aby zbudować trwały związek należałoby zacząć od analizy. Po pierwsze należy zastanowić się jakie zostały poczynione kroki, aby zbudować silny i trwały związek. Analizę należałoby rozpocząć od zadania sobie pytania, czy w naszym związku jest prawdziwa miłość, czy zbudowany on jest tylko na fascynacji cielesnej. Spoiwem każdego związku jest miłość. To ona jest podstawą istnienia związku. Bez niej nie da się zbudować nic. Bez miłości można zbudować tylko luźny związek oparty na seksie. Trwały związek musi być pozbawiony chorej zazdrości i zaborczości. Dominować powinno zaufanie i zrozumienie.

Podczas poszukiwań partnera lub partnerki trzeba szukać w człowieku cech, które pozwolą zbudować coś na stałe, a uczucie będzie wtedy wzajemne, czyste i prawdziwe. Nie szukaj w drugim człowieku ekscytacji czy czegoś, co Ci zaimponuje. Szukanie na siłę też nie jest wskazaną czynnością, ponieważ zaczyna się szukanie czegoś, czego nie ma. Najlepszym sposobem jest działanie spontaniczne. Swojego partnera/partnerkę traktuj z najwyższym szacunkiem. Bądź dla niej/niego przyjacielem/przyjaciółką. Nie zaczynaj znajomości od zaciągnięcia partnerki/partnera do łóżka, daj się spokojnie poznać. Dużo rozmawiaj, pytaj o to, co Cię interesuje, staraj się poznać marzenia partnera/partnerki. Wspólne rozmowy budują więź i pozwolą wam oboju odczuć czy możecie płynąć na jednej fali. Kiedy będziecie już parą, nie wchodź w etap zakazów czy nakazów.

Nie zmieniajcie oboje swojego życia o 360 stopni.Niech wszystko pozostanie tak, jak na początku. Poprzez takie zachowanie pokażesz, że nie chcesz traktować jej/jego rzeczowo, lecz po partnersku. Poza tym nie wymuszaj na siłę ciągłych spotkań, nie zachowuj się natarczywie i bądź wyrozumiały. Nie można stworzyć trwałego związku na siłę. Wszystko wymaga czasu i spokoju. Najważniejsze jest wzajemne partnerstwo oraz zrozumienie się. Na każdym kroku pokazuj, jak Ci zależy. Lecz nie przesadzaj z komplementami, zbyt częste mogą się z czasem znudzić. Trwałość związku to proces, który wymaga ciągłej pracy. Kiedy uda się stworzyć stały związek, to dbaj o niego i pielęgnuj waszą miłość każdego dnia.

Dodaj komentarz