Jak znaleźć odpowiedniego faceta?

Szukając odpowiedzi na to pytanie, należy zastanowić się czego tak naprawdę szukasz. Czy szukasz faceta na męża, czy do luźnego związku. Wybór ten na starcie jest o tyle istotny, ponieważ jeśli twoje założenia są chybione, to twój cały związek może być chybiony. Przed szukaniem zastanów się, co tak naprawdę sprawiało, że twoje koleżanki, przyjaciółki rozstały się ze swoim facetem. Najlepszą radą podczas szukania faceta jest nauka na czyichś błędach. Nie pozwól aby twój wybranek miał cechy destrukcyjne, czyli nałogi czy dominujący charakter. Ponieważ te cechy z czasem mogą stać się nie do przezwyciężenia przez was obojga. Twoja akceptacja np. zbyt częstego spożywania alkoholu np. wieczorem po pracy, to nic innego jak celowe lub nieumyślne brnięcie ku upadkowi związku. Mężczyźni się raczej nie zmieniają i nie licz na to, że czas to zmieni, że przestanie pić, czy że miłość go odmieni. Takie wmawianie sobie jest bezcelowe.

Dojrzałości emocjonalnej nie da się nauczyć. Przykładem tego są długie 7-mio letnie związki, w których facet nie chce ślubu. Tłumaczenie, że to dużo kosztuje jest tylko wymówką. Takim myśleniem nic się nie osiągnie, bo jak się kocha to można wziąć skromny ślub w gronie najbliższych. Dlatego szukając odpowiedniego faceta staraj się dostrzegać w nim dojrzałość tak, aby nie zostawił ciebie jak np.: pojawi się dziecko. Bardzo często kobiety mówią, że faceci to świnie, że kobieciarze, kochają alkohol i nie trzymają higieny osobistej. Dlatego w tym miejscu zadaj sobie pytanie po co chcesz z takim być? Czy to nie od ciebie zależy jak ma wyglądać twój stan umysłu przez cały związek i czy to nie ty poprzez swój wybór masz zmniejszać ryzyko rozpadu związku? Słowo odpowiedni w ustach wielu kobiet znaczy po prostu idealny, lecz takich nie ma. Najczęstszy błąd podczas szukania odpowiedniego faceta to zgadzanie się na mniejsze zło. Jeśli mi się podoba, dogaduje się z nim i mnie rozumie ale kocha alkohol, wypady z kolegami i ty się na to godzisz to sama się krzywdzisz. To teraz ktoś zapewne pomyśli, że ideałów nie ma i trzeba brać co jest.

Przykre jest to, że przez swoje wybory nie oparte na racjonalnych przesłankach, a tylko i jedynie na tym , że był męski, taki ładny i zabawny, kończy się bardzo smutno. Młode piękne dziewczyny o dobrych sercach przechodzą męczarnie, bo okazało się, że nie przestał pić, a robi to coraz częściej, nie poskromił swojego charakteru i jak kobieta się sprzeciwi w jakiejś sprawie, to się na nią wydziera i ma za nic. Na początku kobiety zwracają dużo uwagi na wygląd i to je gubi. Wygląd zawsze można zmienić a charakteru nie. Facet nie jest istotą, która jak kobieta może się w pełni poświęcić i postawić twoje potrzeby wyżej od swoich. Celem rady jest pokazanie, że nie zawsze ten najbardziej wyróżniający się, ale ten który ciebie kocha i szanuje, jest tym odpowiednim.

Dodaj komentarz