Mam 40 lat i chcę ułożyć sobie życie na nowo

Mam 40 lat i chcę ułożyć sobie życie na nowo. Ten problem tak naprawdę jest powodem emocjonalnym ludzi w tym wieku. Osoby po raz kolejny chcą ułożyć sobie życie i zastanawiają się jak kto zrobić, by nikogo nie urazić i nie zostać źle ocenionym. Osoby takie przejmują się tym, że matka, dzieci czy znajomi powiedzieli, że jesteś za stara na bycie z kimś, że tak nie wypada, bo to już nie ten wiek. Otóż radą dla takich osób jest po prostu rozmowa ze wszystkimi osobami, których zdania się obawiamy. Należy starać się od nich wymagać racjonalnego tłumaczenia, dlaczego tak myślą. Najczęściej jednak kobiety decydują się na bycie już samą po nieudanym, długim związku , ponieważ nie potrafią przełamać w sobie strachu przed tym, co powiedzą ludzie.

Nie powinna ciebie interesować opinia innych osób, bo ty nie chcesz robić niczego złego, chcesz po prostu być szczęśliwa, mieć z kim porozmawiać, do kogo się przytulić, mieć z kim iść na kawę do kawiarni, czy pojechać na wakacje. Nie ma w tym nic złego i również jest to społecznie dopuszczalne. To ty w swoim umyśle gromadzisz myśli, które nigdy tam się nie powinny znaleźć , aby nie wzbudzały w tobie lęku przed akceptacją społeczną. Najpierw musisz zadać sobie pytanie, czy chcesz kogoś poznać i być szczęśliwa. Jeśli już sama sobie na to pytanie odpowiesz i będzie to pozytywna odpowiedź, to nie zważaj na innych a zacznij działać. Oczywiście wielki dylemat w takiej sprawie mają osoby, które posiadają dzieci w dość młodym wieku. Małe dzieci nie bardzo rozumieją tego, że mama czy tata chce sobie ułożyć życie. Dlatego zanim zaczniesz szukać postaraj się z nimi o tym porozmawiać .

Poznaj ich zdanie na ten temat. Wyciągnij wnioski i oceń co możesz z tym zrobić. To strach i mrożąca krew opinia rodziny, znajomych, nie pozwala ludziom ułożyć sobie życia, chociaż bardzo tego pragną. Dzieci odejdą, znajomi z czasem też nie będą mieli tyle samo czasu co zawsze, a ty zostaniesz sam/ sama jak palec. Wtedy nie będzie dookoła ciebie doradców, którzy wmawiali ci kilka lat wcześniej, że nie wypada, że to nie ten wiek. Wolna wola i rozum nie mogą być nigdy ograniczane przez czynniki zewnętrzne. Bardzo często kobiety w wieku dojrzałym są już ustabilizowane finansowo, czy też mieszkaniowo i obawiają się, że facetom może zależyć tylko na ich pieniądzach. Pamiętaj, że to ty masz być szczęśliwa/ szczęśliwy a nie zadowolone otoczenie.

Dodaj komentarz