Rodzina uważa, że jestem za stara na nowy związek

Rodzina uważa, że jestem za stara na nowy związek. Osoby, które tak ci mówią, że według nich jesteś za stara na związek, to zapewne, kiedy byli w twoim wieku, sami tak o sobie myśleli. Pisząc to, mam na myśli rodziców czy starsze rodzeństwo. Przeważnie każdy człowiek, który ma inne poglądy, to zawsze będzie uważał, że to on ma rację a ty nie. Jeśli rodzina uważa, że jesteś za stara na nowy związek, to tak naprawdę wykazuje się dużą samolubnością i lekceważeniem twoim potrzeb. Zapominają, że mamy XXI wiek i pewne stereotypy przestają obowiązywać. Bardzo często jest tak, że np. twój syn ma starszą kobietę o 10 lat i on ma do tego prawo, ale tobie tego prawa już odmawia. Bardzo często rodzice osób dojrzałych mówią, że to nie przyjęcia, że człowiek w tym wieku powinien skupić się na dzieciach i wnukach.

Zapominają jednak, że data urodzenia w dowodzie osobistym nie odzwierciedla realnego samopoczucia. Wiele osób mając już czterdziestkę na karku, czuje się na dużo młodziej. Rodzina tego nie rozumie, bo twierdzi, że to negatywny wpływ mediów i otoczenia oraz ogólne zepsucie do tego doprowadza. Słysząc takie słowa, nie jedna osoba może się załamać. Bo kto chce usłyszeć, że nadajesz się tylko do niańczenia rodziny. Aby przekonywać rodzinę, że chcesz kogoś mieć, staraj się im pokazywać swoje marzenia i pragnienia tak, aby uważali, że realizujesz kolejny etap swojego życia. Pokaż im, że masz uczucia i wytłumacz, że nie jest fajnie nie mieć się wieczorem do kogoś odezwać czy przytulić. Tłumacz, że we dwoje zawsze łatwiej o wszystko.

Poza tym nie daj się zdominować przez opinie najbliższych. Pokaż, że ty szanujesz ich zdanie, to i oni niech uszanują twoje. Nie możesz zamykać się na swoje potrzeby. Oczywiście są ludzie, którzy nie przyjmują do siebie żadnych argumentów. W takim przypadku pamiętaj, że rezygnacja marzeń, uczuć, czy własnego szczęścia to rezygnacja z życia. Taka postawa może doprowadzić do popadania w smutek i kompleksy, co w finale może doprowadzić do depresji. Dlatego jeśli czujesz, że chcesz być szczęśliwa, to bądź, nawet jeśli ktoś tego nie akceptuje. Nie dasz rady zmienić myślenia swoich bliskich, dlatego rób to, co jest dobre dla ciebie, a nie dla nich.

Dodaj komentarz